Były projektant iPhone'ów - Jony Ive, potencjalnym kandydatem na CEO Ferrari

Strona głównaByły projektant iPhone'ów - Jony Ive, potencjalnym kandydatem na CEO Ferrari
14.12.2020 15:28
Były projektant iPhonów jest potencjalnym kandydatem na CEO Ferrari.
Były projektant iPhonów jest potencjalnym kandydatem na CEO Ferrari.
Źródło zdjęć: © Pixabay

Louis Camilleri, dotychczasowy dyrektor generalny Ferrari poinformował, że przechodzi na emeryturę w trybie natychmiastowym z powodów prywatnych. Przedsiębiorstwo produkujące luksusowe samochody stanęło przed wyzwaniem, jakim jest znalezienie jego następcy. Wśród kandydatów jest Jony Ive, kultowy projektant firmy Apple.

bESmUJWZ

Ferrari szuka następcy Louisa Camilleri, a wśród kandydatów na stanowisko CEO firmy wymienia się m.in. Lucę Maestri, dyrektora finansowego Apple, i Jony'ego Ive, byłego projektanta Apple.

Z Apple do Ferrari

Jony Ive uznawany jest za kultową postać w historii Apple i jednego z najbardziej znanych projektantów przemysłowych na rynku. Przez około 30-lat dbał o wygląd urządzeń firmy oraz ich interfejs. Ive zajmował się projektowaniem iPhonów, iPadów, komputerów Mac, Macbooków, słuchawek AirPods i wielu innych urządzeń giganta, a także wyglądem ich interfejsu.

Uważa się, że Ive razem ze Steve Jobsem nadali firmie jej obecny kształt. Założyciel Apple powiedział nawet: "jeśli miałbym wskazać mojego duchowego partnera w Apple, byłby nim Jony”. Ive był wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia, a w szczególności kreatywność. Znalazł się m.in. na liście "Najbardziej wpływowych designerów na świecie", "Najbardziej wpływowych Brytyjczyków w technice", odznaczono go również Orderem Imperium Brytyjskiego (w późniejszym czasie ranga odznaczenia została podniesiona).

bESmUJXb

W 2019 roku Ive zakończył współpracę z Apple. Jego obowiązki przejęli Evans Hankey i Alan Dye. Mężczyzna założył własne biuro projektowe LoveFrom. Jednym z jego klientów jest amerykański gigant z Cupertino w Kalifornii.

Udostępnij:
bESmUJXl
Komentarze (0)
bESmUJXX