Canon i LCoS

Canon po ostatnich bojach z technologią SED miał dość długą przerwę jeśli chodzi o technologiczne nowinki. Zaczyna to nadrabiać prezentując nową serię projektorów LCoS. Do budowy wykorzystano własne przetworniki LCoS.

Canon i LCoS
Piotr Garbat

22.05.2008 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canon po ostatnich bojach z technologią SED miał dość długą przerwę jeśli chodzi o technologiczne nowinki. Zaczyna to nadrabiać prezentując nową serię projektorów LCoS. Do budowy wykorzystano własne przetworniki LCoS.

Pierwszy z nich o wielkości 0,71" zapewnia rozdzielczość 1920x1200. Drugi zaś odrobinę mniejszy 0,55" pracuje w rozdzielczości 1400x1050. Jeśli chodzi o parametry to można się spodziewać zauważalnego wzrostu kontrastu w porównaniu z projektorami LCD. Na więcej szczegółów trzeba poczekać do premiery. Urządzenia pojawią się na rynku amerykańskim już w czerwcu. Pozostaje jeszcze pytanie czy znajdzie na tyle mocy aby zaistnieć na rynku obleganym od dawna rzez DLP, LCD i najważniejszego konkurenta SXRD firmy Sony.

Źródło i fot.: www.usa.canon.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.