CastAR zrewolucjonizuje gry planszowe

Rzeczywistość rozszerzona wkracza do gier. Raczej nie będzie to konkurent dla Oculus Rift, ale i tak warto rzucić na niego okiem.

CastAR zrewolucjonizuje gry planszowe
Adam Bednarek

12.02.2014 | aktual.: 12.02.2014 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy CastAR przypominają IV epizod Gwiezdnych wojen, w którym to grano w szachy za pomocą... trójwymiarowych hologramów. Jeśli oglądaliście film, to wiecie, o co chodzi. A jeżeli nie, to autorzy gadżetu wszystko wam wyjaśnią:

CastAR Kickstarter

Dziwaczny kontroler trochę śmieszy, ale akurat „różdżka” w rzeczywistości rozszerzonej może się sprawdzić. Szczególnie w grach planszowych. Pewnie „hardkorowi” fani mnie wyśmieją („od czego mamy wyobraźnię?!”), ale granie w „planszówki” w rzeczywistości rozszerzonej zapowiada się według mnie super.

Trudno oczekiwać, by CastAR poradził sobie w innych grach. Tutaj prawdziwej rewolucji oczekujemy od rzeczywistości wirtualnej, a nie rozszerzonej.

Choć ta już teraz sprawdza się całkiem nieźle, czego przykładem są niektóre produkcje na PlayStation Move. CastAR jest pod tym względem praktyczniejszy, bo nie musimy mieć telewizora, wystarczą okulary.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.