CES 2021. Kuchenne rewolucje według LG. Oto nowa lodówka i piekarnik

CES 2021. Kuchenne rewolucje według LG. Oto nowa lodówka i piekarnik

CES 2021. Kuchenne rewolucje według LG. Oto nowa lodówka i piekarnik
Adam Bednarek
30.12.2020 10:59, aktualizacja: 08.03.2022 14:25

Mimo że szczepionka będzie trafiać do coraz większej liczby osób, 2021 ciągle raczej nie będzie "normalnym rokiem". Targi CES 2021 mogą być zapowiedzią okresu, który znowu spędzimy w domach. Pierwsze nowości od LG sugerują, że producenci pójdą tą drogą.

Być może to tylko przypadek. Jest jednak coś symbolicznego w tym, że LG jeszcze przed imprezą chwali się głównie lodówką i piekarnikiem.

Jasne, tego typu sprzęty na targach CES były zawsze, ale w trakcie pandemii zaczęto o nich myśleć nieco inaczej. Wzrosła ich sprzedaż, a zapewne też podejście - skoro w domach mamy wymieniać urządzenia AGD, to czemu nie na takie, które przy okazji są fajnym gadżetem?

Właśnie tą drogą idzie LG.

397982948567429582

System LG InstaView podświetla wnętrze lodówki po dwóch szybkich stuknięciach w szklany panel, a technologia Door-in-Door zmniejsza utratę zimnego powietrza, zapewniając wygodny dostęp do produktów, po które często sięgamy.

Wykorzystana technologia to nic nowego, ale LG ją udoskonala. Szklany panel InstaView jest o 23 procent większy niż w poprzednich modelach, więc producent deklaruje, że sprawdzenie zawartości lodówki będzie jeszcze łatwiejsze.

Dowodem na to, że pandemia dalej będzie wisieć nad CES 2021 - mimo że sama impreza odbywa się przecież online - jest to, jak LG sprzedaje swój produkt. Przede wszystkim hasłami o walce z zarazkami:

Nowe modele LG InstaView wyposażono w technologię LG UVnano. Wykorzystuje ona moc światła, by bez problemu utrzymywać czystość końcówki dyspensera wody i uwalniać ją od zarazków. System ten został wprowadzony po raz pierwszy w roku 2017 w najnowocześniejszych modelach produktów dozujących wodę linii premium. Uruchamia się automatycznie raz na godzinę, usuwając do 99,99 procent bakterii z kranu.

LG podkreśla również, że nowymi lodówkami można sterować za pomocą głosu. Wystarczy odpowiedni komunikat, aby drzwiczki same się otworzyły. A w końcu im mniej powierzchni dotykamy, tym lepiej.

Technologia InstaView zadomowiła się również w piekarnikach. Po dwukrotnym zapukaniu w szybę piekarnika funkcja automatycznie włącza wewnętrzne oświetlenie, co umożliwia kontrolowanie przebiegu pieczenia.

397982948567888334

W temacie pieczenia główną rolę odegrać ma jednak opcja Air Sous Vide. Regulowana, niska temperatura oraz kontrolowany przepływ powietrza sprawiają, że pakowana próżniowo żywność maksymalnie zachowuje swój smak i aromat, i co ważne – jest bardzo soczysta. A przynajmniej tak zapowiada to producent.

Ma dziać się to za sprawą utrzymywania stałej, dowolnej temperatury potraw bez użycia wody - w zakresie od 38 do 96 stopni Celsjusza.

Jesteśmy przekonani, że korzystanie z funkcji Air Sous Vide będzie dla klientów o wiele wygodniejsze od tradycyjnego gotowania metodą sous vide w wodzie. Jednak głównym argumentem przekonującym o zaletach naszego piekarnika okaże się lepszy smak potraw

Nowości od LG będą prezentowane od 11 stycznia na wirtualnym stoisku firmy LG podczas targów CES 2021.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)