Cesarz wśród joysticków. 6DOF to wymarzony sprzęt dla wielbicieli symulatorów

Cesarz wśród joysticków. 6DOF to wymarzony sprzęt dla wielbicieli symulatorów

Joystick projektowany przez Sublight Dynamics może okazać się przełomowym urządzeniem
Joystick projektowany przez Sublight Dynamics może okazać się przełomowym urządzeniem
Źródło zdjęć: © Sublight Dynamics
Arkadiusz Stando
08.11.2019 10:37, aktualizacja: 09.03.2022 08:51

Startup z Filadelfii w Stanach Zjednoczonych stworzył joystick, jakiego dosłownie jeszcze nie było. 6DOF, czyli 6 degrees of freedom (sześć stopni wolności) pozwala na sterowanie nie tylko w przód i tył/ prawo i lewo, ale także w górę i dół.

Grając w symulatory lotnicze czy kosmiczne, takie jak No Man's Sky, czy Elite Dangerous, Star Citizen czy Overload łatwo da się zauważyć, że czegoś brakuje. To problem ze sterowaniem. Dotychczasowe joysticki, czy architektura klwiatury i myszki lepiej radzą sobie ze układem dwuwymiarowym. Brakuje urządzenia, takiego jak 6DOF.

Chociaż potencjalne zastosowanie 6DOF właśnie gry takie jak powyżej wymienione, czy może także VR, to producenci widzą szersze zastosowanie. Joystick mógłby służyć także w sekcji przemysłowej. Byłby świetnym elementem do rozwoju robotyki.

Sublight Dynamics Early Access Kickstarter November 2019

Twórcy, firma Sublight Dynamics, przeprowadzą dwie zbiórki w serwisie Kickstarter, powiązane z joystickiem 6DOF. Pierwsza z nich już trwa i przewiduje stworzenie 65 sztuk joysticków, które zostaną objęte projektem testowym. Jednak z powodu sprzedaży urządzeń we wczesnym dostępie, są one na sprzedaż po 1050 dolarów za sztukę.

Oczekuje się, że w produkcji na masową skalę, te urządzenia będą znacznie tańsze. Możliwość zakupu przedpremierowego potrwa do 5 grudnia 2019 r., a joysticki zostaną dostarczone w marcu 2020 r.

Obraz
© Sublight Dynamics

Następnie firma Sublight Dynamics planuje kolejną kampanię na Kickstarter, tym razem na większą skalę. Podobnie jak w przypadku tej aktualnej, będzie polegać na możliwości zakupu przedpremierowych urządzeń. Dostawa nie wcześniej, niż na początku 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)