Chcesz kupować lokalnie, ale nie wiesz gdzie? Oni ci pomogą

Chcesz kupować lokalnie, ale nie wiesz gdzie? Oni ci pomogą
Adam Bednarek

07.09.2020 21:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trójka Polaków stworzyła niezwykle przydatne narzędzie, które może przełamać monopol wielkich sieci handlowych. Dzięki stronie szybciej znajdziecie owoce i warzywa od lokalnych rolników.

Wraz z rosnącą modą na bycie eko rośnie świadomość konsumentów. Liczy się nie "co" kupujemy, ale "od kogo" i "jak". Swoje zrobiła również pandemia, bo w trudnej sytuacji ekonomicznej chętniej chcemy wspierać drobnych przedsiębiorców.

Właśnie do bardziej świadomych klientów skierowana jest aplikacja Targ.info. Jak pisze serwis Smog Lab, to strona, na której znajdziemy lokalnych sprzedawców owoców i warzyw.

Rzeczy takie jak mleko, jajka czy zwykłe warzywa są dostępne w każdym supermarkecie, ale jeśli chcemy kupić rodzimy produkt od rolnika z okolicy, to jest problem.

Sprzedawcy sami muszą "wystawić" się na mapie. Dodanie punktu jest bezpłatne. Wymaga jedynie zalogowania na stronie. Po akceptacji oferta będzie widoczna dla każdego.

Autorzy strony - oprócz Marcina Dancewicza są to Leszek Pawłusiów oraz Tomasz Reksa - rozwijają projekt po godzinach. Ma to swoje wady, bo sprzedawcy są dodawani ręcznie, więc nie zawsze dzieje się to tak szybko, jak w przypadku automatu.

Ale ma to też swoje dobre strony.

Obecnie weryfikujemy na tyle, na ile pozwala nam sieć: sprawdzamy historię wyrobu, konta na portalach społecznościowych, czytamy opinie. Pracujemy nad modułem recenzji oraz możliwością edycji profilu sprzedawcy. Wiele z dolnośląskich gospodarstw odwiedziliśmy osobiście, kupując produkty na własny użytek

Wiele zmian jest planowanych. Pomóc w ich wprowadzeniu może zbiórka na portalu Patronite.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)