Chcesz kupować lokalnie, ale nie wiesz gdzie? Oni ci pomogą

Chcesz kupować lokalnie, ale nie wiesz gdzie? Oni ci pomogą07.09.2020 21:28
Chcesz kupować lokalnie, ale nie wiesz gdzie? Oni ci pomogą
Adam Bednarek

Trójka Polaków stworzyła niezwykle przydatne narzędzie, które może przełamać monopol wielkich sieci handlowych. Dzięki stronie szybciej znajdziecie owoce i warzywa od lokalnych rolników.

Wraz z rosnącą modą na bycie eko rośnie świadomość konsumentów. Liczy się nie "co" kupujemy, ale "od kogo" i "jak". Swoje zrobiła również pandemia, bo w trudnej sytuacji ekonomicznej chętniej chcemy wspierać drobnych przedsiębiorców.

Właśnie do bardziej świadomych klientów skierowana jest aplikacja Targ.info. Jak pisze serwis Smog Lab, to strona, na której znajdziemy lokalnych sprzedawców owoców i warzyw.

Rzeczy takie jak mleko, jajka czy zwykłe warzywa są dostępne w każdym supermarkecie, ale jeśli chcemy kupić rodzimy produkt od rolnika z okolicy, to jest problem.

Sprzedawcy sami muszą "wystawić" się na mapie. Dodanie punktu jest bezpłatne. Wymaga jedynie zalogowania na stronie. Po akceptacji oferta będzie widoczna dla każdego.

Autorzy strony - oprócz Marcina Dancewicza są to Leszek Pawłusiów oraz Tomasz Reksa - rozwijają projekt po godzinach. Ma to swoje wady, bo sprzedawcy są dodawani ręcznie, więc nie zawsze dzieje się to tak szybko, jak w przypadku automatu.

Ale ma to też swoje dobre strony.

Obecnie weryfikujemy na tyle, na ile pozwala nam sieć: sprawdzamy historię wyrobu, konta na portalach społecznościowych, czytamy opinie. Pracujemy nad modułem recenzji oraz możliwością edycji profilu sprzedawcy. Wiele z dolnośląskich gospodarstw odwiedziliśmy osobiście, kupując produkty na własny użytek

Wiele zmian jest planowanych. Pomóc w ich wprowadzeniu może zbiórka na portalu Patronite.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)