Chcieli oddać 10 tysięcy dolarów przez e‑mail. Wzięto ich za spamerów

Pewna londyńska firma co roku rozdaje swoim klientom prezenty. Tym razem postanowiła nie kupować upominków i oddać cały budżet - 10 tysięcy dolarów - jednemu wybrańcowi.

Chcieli oddać 10 tysięcy dolarów przez e-mail. Wzięto ich za spamerów
Andrzej Biernacki

Pewna londyńska firma co roku rozdaje swoim klientom prezenty. Tym razem postanowiła nie kupować upominków i oddać cały budżet - 10 tysięcy dolarów - jednemu wybrańcowi.

W tym celu wysłała do swoich klientów wiadomość. Pracownik firmy podawał się za menedżera zarządzającego dużą sumą pieniędzy. Oferował wspomnianą wyżej kwotę pierwszej osobie, która odpowie.

Szczęśliwy zwycięzca miał przesłać swoje dane - imię, nazwisko, numer konta - na podany adres pocztowy. W e-mailu zapewniano, że propozycja jest całkowicie poważna.

Klienci nie uwierzyli. Z kilkuset adresatów odpowiedział tylko jeden. Pozostali najwyraźniej potraktowali wiadomość jak spam i uznali, że ktoś chce wyłudzić od nich pieniądze.

Relację wideo z wręczenia nagrody można obejrzeć poniżej:

The Honest $10000 SPAM

Właściwie to dobrze, że ludzie podeszli do tej oferty z dystansem. Z drugiej strony, jak słusznie zwrócił uwagę jeden z organizatorów akcji, szkoda, że tylko jeden człowiek "uwierzył w świąteczne cuda" :).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.