Chiny. Kamery pomogą sprawdzić, czy studenci nie śpią na zajęciach

Na chińskiej uczelni zamontowano kamery, by analizować uwagę studentów
Na chińskiej uczelni zamontowano kamery, by analizować uwagę studentów
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek

03.09.2019 23:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Chinach zdecydowano się sprawdzić, czy studenci są uważni na zajęciach. W salach na uczelni w Nankinie zainstalowano kamery z rozpoznawaniem twarzy, które analizują, czy studenci nie zasypiają podczas wykładów.

Analiza uwagi studentów nie jest jednak jedynym celem oprogramowania i kamer. Ponadto system ma się przydać do sprawdzania obecności i ukrócić naganną praktykę wpisywania na listy swoich znajomych, którzy nie pojawili się na danym wykładzie, informuje serwis Forsal.

Kamery i czuwające nad nimi oprogramowanie analizuje wiele aspektów zachowania studentów. Jak się okazuje, zapisywane są między innymi informacje o tym, ile razy dana osoba podnosi i opuszcza głowę, jak długo to trwa oraz czy zamyka oczy, a w efekcie zasypia.

Dzięki zastosowaniu technologii rozpoznawania twarzy, dane można przypisać konkretnym studentom.

Chociaż instalacja kamer wzbudziła u niektórych wątpliwości związane z prywatnością, władze uczelni wyjaśniły, że nie może być mowy o nadużyciach.

Zgodnie z prawem sale wykładowe są jednak miejscami publicznymi, toteż instalacja monitoringu i działające oprogramowanie mogą być wykorzystywane bez naruszania przepisów.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)