Chiny prześcigają Japonię w produkcji wielkopowierzchniowych paneli LCD

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. W drugim kwartale 2011 roku Chiny prześcigną Japonię w produkcji dużych paneli LCD - wynika z raportu Display Search. Jeszcze w I kwartale br. chińskie fabryki dostarczały 4,8% światowej produkcji takich paneli, podczas gdy japońskie – 5,8%.

Chiny prześcigają Japonię w produkcji wielkopowierzchniowych paneli LCD
Blomedia poleca

16.06.2011 12:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. W drugim kwartale 2011 roku Chiny prześcigną Japonię w produkcji dużych paneli LCD - wynika z raportu Display Search. Jeszcze w I kwartale br. chińskie fabryki dostarczały 4,8% światowej produkcji takich paneli, podczas gdy japońskie – 5,8%.

W II kwartale, który niedługo się kończy, chiński udział wzrośnie do 5,3%, a japoński spadnie do 3,5%. To efekt tragicznego tsunami, które w marcu nawiedziło Japonię. I chociaż w kolejnych miesiącach produkcja w japońskich fabrykach ma wrócić do stanu z początku roku, nie uda się już im nigdy wyprzedzić Chin, do których wiele firm przeniosło swoje zamówienia.

Czy oznacza to, że mamy się obawiać zalewu „chińszczyzny” także w branży HDTV? Niekoniecznie. Zarówno Chiny, jak i Japonia to w sumie niewielcy dostawcy wielkopowierzchniowych paneli LCD. Prawdziwymi potentatami w tej branży są Korea i Tajwan. Pierwszy z tych krajów dostarcza prawie połowę całej światowej produkcji LCD, drugi – około 40 procent. I to raczej szybko się nie zmieni.

Na pocieszenie dla Japończyków pozostaje fakt, że produkowane u nich panele są nowocześniejsze niż te z Chin. Na rynku jest już bowiem tzw. dziesiąta generacja paneli TFT LCD, produkowana właśnie w Japonii. Chińskie fabryki produkują w większości jeszcze panele generacji szóstej.

Źródło: encmag.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.