Chroń przed sczytaniem chipy kart w kieszeni. Ochrona RFID w wegańskim skórzanym portfelu Kübi

Chroń przed sczytaniem chipy kart w kieszeni. Ochrona RFID w wegańskim skórzanym portfelu Kübi

Kübi, czyli wegański portfel z ochroną przed nieuprawnionym skanowaniem czipów
Kübi, czyli wegański portfel z ochroną przed nieuprawnionym skanowaniem czipów
Źródło zdjęć: © Kickstarter
Jan Domański
09.03.2020 19:04, aktualizacja: 09.03.2022 08:35

Lubicie skórę, a nie chcecie z niej rezygnować, choć tradycyjna ekologiczna nie podoba się wam? Możecie zainteresować się Kübi, który jest wykonany bez udziału zwierzęcych surowców i uchroni karty przed niechcianym zeskanowaniem.

To na pierwszy rzut oka zwyczajny portfel, ale po bliższym zaznajomieniu się, widać kilka nietypowych rozwiązań. Przede wszystkim wykonany jest z wegańskiej mikrofibry. W dodatku cała zawartość jest chroniona przed nieautoryzowanym sczytaniem dzięki specjalnej warstwie wewnętrznej podszewki uniemożliwiającej działania RFID. To zabezpieczenie przed skopiowaniem danych lub wykradzeniem pieniędzy przez złodzieja z terminalem płatniczym naciągającego na niewielkie płatności zbliżeniowe.

Głównie na elektroniczne karty

Poza tym portfel mimo dość niedużych rozmiarów ma dodatkową kieszeń, nie na pieniądze czy kartę płatniczą, a microSD lub kartę SIM. Sam kiedyś nosiłem w przegródce na monety dwie microSD i miniczytnik USB, więc to całkiem ciekawy pomysł na entuzjastów nowych technologii. Z drugiej strony też nie jest to portfel dla każdego. Portfel Kübi został zaprojektowany głównie pod kątem przechowywania kart płatniczych, lojalnościowych czy innych, a niekoniecznie dużej ilości gotówki.

398092674277913038
© Kickstarter

Wybierając czarny lub o kolorze naturalnej jaśniejszej skóry wariant portfela, można wesprzeć jego kampanię croudfundingową na Kickstarterze. Do wyboru są pojedyncze sztuki za 19 funtów (około 95 złotych), a chwilowo nawet jeszcze promocyjne po 15 funtów (około 75 złotych), lub dwupaki, a nawet trójpaki. Wysyłki będą odbywać się w lipcu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)