Chronimy ogród przed ptakami – przegląd najlepszych akcesoriów

Chronimy ogród przed ptakami – przegląd najlepszych akcesoriów

Szpaki uwielbiają owoce, dlatego dobrze jest wiedzieć, jak chronić swój ogród
Szpaki uwielbiają owoce, dlatego dobrze jest wiedzieć, jak chronić swój ogród
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/HelenWalkerz65
Tomasz Karkuć
13.08.2017 12:51, aktualizacja: 09.03.2022 10:59

Jak wypłoszyć ptaki z ogrodu? Jeśli zadajecie sobie to pytanie, to powodem jest pewnie fakt, że ptaki niszczą wasze uprawy i pozostawiają wszędzie odchody. Na szczęście znaleźliśmy kilka przydatnych akcesoriów, dzięki którym z łatwością poradzicie sobie ze skrzydlatą zgrają.

Straszak na ptaki

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na wypłoszenie ptaków z ogrodu jest kupno odpowiedniego odstraszacza. Ptaki już dawno przestały się nabierać na kukły ze starych ubrań, jakie ludzie umieszczają np. na drzewach. O niebo lepiej sprawdzi się straszak, który jest imitacją jakiegoś ptaka drapieżnego, np. jastrzębia lub sowy. Sów panicznie boją się na przykład gołębie, które zawrócą, gdy tylko zobaczą wielkie, sowie oczy.

Nie wiecie, czym przepędzić ptaki? Ten straszak świetnie się sprawdzi:

Odstraszacze ptaków do ogrodu są dostępne w różnych wersjach, w związku z czym można je zarówno powiesić na drzewie w ogrodzie, jak i wbić w ziemię (jeśli są zamocowane na paliku). Pamiętajcie, że najlepsze są wiszące manekiny ptaków drapieżnych, które znajdują się czas w ruchu dzięki podmuchom wiatru. Taki straszak skutecznie wygoni szpaki czy gołębie, które będą mieć wrażenie, że drapieżnik zbliża się w ich stronę.

Kolce przeciw ptakom

Wystarczy, że ptaki gdzieś na chwilę przysiądą i już pojawia się problem. Chodzi oczywiście o ptasie odchody, których pełno jest nie tylko na balkonach i tarasach, ale również w ogrodzie – na drzewach, na trawie, na chodniku. Ponieważ częstym miejscem przesiadywania ptaków są ogrodzenia, w niektórych sklepach można kupić specjalne kolce przeciw ptakom, które montuje się na czubku płotu.

Jeśli nie możecie się pobyć ptaków z ogrodzenia, koniecznie wypróbujcie te kolce:

W sklepach możecie znaleźć kolce umieszczane na specjalnych listwach, które z łatwością da się przymocować do ogrodzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór plastikowych kolców, które skutecznie zniechęcą ptaki do siadania na ogrodzeniu ogrodowym, ale ich nie pokaleczą.

Siatka przeciw ptakom

Jak zabezpieczyć ogród przed ptakami? Jeśli ptaki zjadają wam czereśnie, wiśnie czy jagody, to mamy dla was niezawodny sposób ochrony upraw. Jest nim siatka przeciw ptakom, którą w żaden sposób nie wystraszycie tych stworzeń, ale za to zablokujecie im dostęp do owoców w waszym ogrodzie.

Naszym zdaniem żadna siatka nie ochroni waszego ogrodu przed ptakami tak skutecznie, jak ten produkt:

Przy wyborze siatki ogrodowej przeciw ptakom zwracajcie uwagę na tworzywo, z jakiego została wykonana. Niektóre siatki mogą bowiem za bardzo obciążać gałęzie roślin, a w konsekwencji – łamać je. Idealne do ogrodu są np. siatki z polietylenu o małej gęstości.

Drugą ważną sprawą jest wielkość oczek w siatce przeciw ptakom. Im mniejsze oczka ma dana siatka, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ptak się przez nią przeciśnie. Po założeniu siatki na krzew czy drzewo starajcie się regularnie sprawdzać, czy żaden ptak się w nią nie zaplątał – nie chodzi w końcu o robienie tym stworzeniom krzywdy, a jedynie o ochronę własnego ogrodu.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)