Kwiaty doniczkowe - dzięki tym gadżetom ich pielęgnacja będzie łatwiejsza

Co jakiś czas warto sprawdzić, czy kwiat doniczkowy nie wymaga przycięcia
Co jakiś czas warto sprawdzić, czy kwiat doniczkowy nie wymaga przycięcia
Źródło zdjęć: © istockphoto.com Rostislavv
Tomasz Karkuć

03.08.2017 10:41, aktual.: 09.03.2022 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy lubi kwiaty doniczkowe, ale nie każdy lubi je pielęgnować. Żeby umilić wam tę czynność, przygotowaliśmy dla was kilka niezastąpionych gadżetów, które poprawią wygląd waszych kwiatów doniczkowych, a nawet sprawią, że już nigdy nie zapomnicie o ich podlewaniu. Oto one.

Czujnik wilgoci kwiatów doniczkowych

Podlewanie kwiatów doniczkowych to najczęściej przegapiany obowiązek, przez co rośliny nie zawsze wyglądają tak pięknie, jak byśmy chcieli. Na szczęście jest na to niezawodny sposób. Wystarczy zaopatrzyć się w tzw. czujnik wilgoci roślin doniczkowych – to proste urządzenie umieszczone na długim paliku, które wystarczy włączyć, a następnie wbić głęboko w ziemię. Ten inteligentny gadżet dzięki specjalnym sensorom regularnie dokonuje pomiaru wilgotności gleby i gdy ta jest zbyt sucha, informuje o konieczności podlania kwiatu doniczkowego.

Ponieważ producenci czujników wilgoci przewidzieli, że same sygnały wizualne mogą nie wystarczyć, urządzenia są wyposażone również w alarmy dźwiękowe, dzięki którym na pewno zorientujecie się, że nadeszła pora podlewania kwiatów doniczkowych.

Spośród wszystkich czujników wilgoci kwiatów doniczkowych za najlepszy uznaliśmy ten model, dlatego spokojnie możemy go wam polecić:

Donica z systemem nawadniania

Jeśli planujcie wyjazd i zastanawiacie się, czy sąsiad podleje za was kwiaty doniczkowe w domu, pamiętajcie o jeszcze jednej możliwości, którą dają donice z systemem nawadniania (nazywane też czasem donicami samonawadniającymi).

Jak działa donica z systemem nawadniania? To bardzo proste. W tym rodzaju donicy do kwiatów woda jest magazynowana na jej dnie, dlatego możecie jej wlać trochę więcej niż wymaga tego dana roślina. Powód? Woda i tak od razu nie przeniknie do gleby w całości, lecz będzie dostarczana kwiatowi doniczkowemu stopniowo, w miarę potrzeb rośliny, a to dzięki specjalnym kanalikom.

Jeśli nie wiecie, którą donicę z systemem nawadniania wybrać, to polecamy wam ten piękny egzemplarz:

Nożyczki do kwiatów doniczkowych

Przycinanie kwiatów doniczkowych to czynność, którą należy powtarzać tak często, jak wymaga tego dana roślina. Przykładowo hibiskus w doniczce potrzebuje zwykle jednego cięcia w roku, a oliwka co najmniej kilku. Niezależnie od rodzaju roślin na pewno przydadzą wam się nożyce do kwiatów doniczkowych. Niektórzy domowi ogrodnicy przycinają kwiaty zwykłymi nożyczkami, a nawet, o zgrozo, nożem, co może spowodować uszkodzenie ich komórek, a nawet całych pędów.

Tymczasem dzięki specjalnym nożycom do pielęgnacji roślin będziecie mogli bez problemów przyciąć pędy swoich kwiatów w doniczkach lub całkowicie je usunąć. Nożyce do przycinania idealnie nadają się też do formowania kwiatów doniczkowych – z tym gadżetem będziecie mieć pewność, że uzyskacie pożądany kształt roślin.

A co powiecie na te nożyczki – są wygodne, wytrzymałe i tanie:

Stół do uprawy kwiatów doniczkowych

Idziemy o zakład, że większość z was nie ma stołu do pielęgnacji kwiatów doniczkowych. Z tego gadżetu najlepiej korzystać na zewnątrz, ale jeśli nie macie ogrodu, to wystarczy nawet balkon lub taras. Czy warto kupić stół do uprawy roślin? Pewnie, bo dzięki niemu nie będziecie musieli kucać, klęczeć czy przyjmować innych niewygodnych pozycji podczas pielęgnacji kwiatów doniczkowych.

Na stole do pielęgnacji kwiatów doniczkowych oprócz donicy z rośliną zmieścicie też wszystkie niezbędne narzędzia ogrodowe, a także ziemię, nawozy itp. Natomiast podczas przesadzania kwiatów z jednej doniczki do drugiej nie zabrudzicie wszystkiego dookoła - najwyżej sam blat, który z łatwością wytrzecie.

Doskonałym zakupem będzie na pewno ten stół do pielęgnacji roślin doniczkowych – jego atuty to wysoka jakość i naprawdę niska cena:

Podpora do kwiatów doniczkowych

Na koniec zostawiliśmy absolutny niezbędnik każdego domowego hodowcy kwiatów. Mamy na myśli podporę do kwiatów doniczkowych, która pomoże wam ustabilizować roślinę, jeśli ta za bardzo się przechyla. Podpórka zapobiega złamaniom pędów kwiatów doniczkowych, a niektóre modele świetnie nadają się też do roślin pnących, takich jak np. bluszcz pospolity, które mogą się wokół nich owinąć i stworzyć fantastyczną ozdobę waszego domu.

Nam najbardziej przypadł do gustu ten zestaw niebanalnych podpór do kwiatów doniczkowych:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)