Jak odzyskać przypadkiem skasowane kontakty w Gmailu?

Google stara się by jego produkty były przygotowane na każdą ewentualność. Gmail potrafi już cofnąć wysłaną wiadomość. Teraz może pomóc także w sytuacji, gdy przypadkiem skasujemy kogoś z listy kontaktów.

Gmail (Fot. Flickr/Dave Stone/Lic. CC by)
Gmail (Fot. Flickr/Dave Stone/Lic. CC by)
Mariusz Kosakowski

Google stara się by jego produkty były przygotowane na każdą ewentualność. Gmail potrafi już cofnąć wysłaną wiadomość. Teraz może pomóc także w sytuacji, gdy przypadkiem skasujemy kogoś z listy kontaktów.

Usługa Google’a wzbogaciła się o nową przydatną funkcję. Jest nią przywracanie listy kontaktów, którą użytkownik niechcący uszczuplił lub która sama skurczyła się podczas błędnej synchronizacji z innym urządzeniem.

Listę kontaktów można przywrócić do stanu sprzed 10 minut, 1 godziny, a nawet 30 dni.

Aby tego dokonać użytkownik musi przejść do sekcji Kontakty. Tam należy wybrać opcję Przywróć kontakty. Oczom internauty ukaże się okno, w którym będzie mógł on wybrać okres, z jakiego dane mają zostać odzyskane.

Przywracanie listy kontaktów w Gmail (zrzut ekranu)
Przywracanie listy kontaktów w Gmail (zrzut ekranu)

Korzystając z tego rozwiązania trzeba uważać, żeby nie przedobrzyć. Wybierając opcję przywracania kontaktów np. sprzed 30 dni stracimy wszystko to, co dopisaliśmy niedawno.

Z drugiej nowej funkcji Gmaila z pewnością ucieszą się właściciele firm. Mogą oni od teraz upoważniać swoich pracowników do wglądu w firmowe skrzynki e-mailowe. Wszystko dzięki opcji delegowania uprawnień.

Podwładny w imieniu szefa nie może prowadzić czatów, zmieniać hasła do skrzynki i innych ustawień. Korzystający z takiego rozwiązania potrafi jednak przeglądać nowe wiadomości i odpowiadać na nie.

Działanie nowej funkcji możecie zobaczyć na filmie:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.