Cmoar Personal Viewer, czyli polski Oculus Rift. Co wiemy o tym sprzęcie?

Cmoar Personal Viewer, czyli polski Oculus Rift. Co wiemy o tym sprzęcie?

Cmoar Personal Viewer, czyli polski Oculus Rift. Co wiemy o tym sprzęcie?
Łukasz Michalik
10.06.2014 16:16, aktualizacja: 10.03.2022 11:12

10 czerwca w Los Angeles rozpoczną się targi E3, czyli Electronic Entertainment Expo. Wśród różnych technologicznych nowinek prezentowanych przez firmy z całego świata nie zabraknie również sprzętu z Polski. Firma z Mikołowa pokaże polski odpowiednik Oculus Rift, czyli Cmoar Personal Viewer. Co wiemy o tym sprzęcie?

Wyjątkowo intrygująco zapowiada się urządzenie przygotowane przez firmę Cmoar z Mikołowa. O tym, czego możemy się spodziewać, mgliście informuje udostępniony na tę okazję teaser:

Też jesteście ciekawi? Niestety, dostępne dane są bardzo skąpe, a w sieci nie znajdziemy na ten temat żadnych wieści. Nawet firmowa strona skazuje nas na czekanie, prezentując licznik odmierzający czas do E3.

Obraz

Strzępki dostępnych informacji dają się jednak ułożyć w większą całość. Wynika z niej, że Cmoar Personal Viewer będzie - zgodnie z zapowiedziami twórców - centrum domowej rozrywki w formie gogli VR oferujących więcej niż powszechnie znany Oculus Rift.

Polski sprzęt ma oferować dla każdego oka obraz o rozdzielczości HD, możliwość wyświetlania treści 3D oraz będzie obsługiwał funkcję śledzenia ruchów głowy, dzięki czemu umożliwi pełne zagłębienie się w wirtualnym świecie. Według zapowiedzi ma współpracować z najpopularniejszymi platformami - iOS, Androidem, Windowsem oraz nowymi konsolami.

Obraz

Otwarte pozostaje pytanie, czy taki sprzęt, podobny do opisywanego niedawno Vrizzmo, czyli korzystający ze smartfona w roli źródła obrazu, ma jakąkolwiek przyszłość w sytuacji, gdy lider tej branży wydaje się znany? Wygląda na to, że twórcy polskich gogli mają na nie pomysł i chcą przedstawiać je raczej jako centrum domowej rozrywki, w którym gry to tylko jedna z możliwości.

Obraz

Nie ukrywam, że są to tylko moje spekulacje, a niektóre doniesienia, jak zastosowanie telefonu w roli źródła obrazu i deklarowana wysoka rozdzielczość, wydają się sprzeczne. Na więcej informacji możecie liczyć po oficjalnej prezentacji polskiego sprzętu, która będzie zarazem początkiem kampanii na Kickstarterze.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)