Co jest nie tak z tą twarzą? [wideo]

Przyjrzyjcie się uważnie tej twarzy. Niby normalny, posiwiały facet po czterdziestce, jednak coś jest z nim nie tak. Myślicie, że zdałby test Voighta-Kampffa?

Twarz
Twarz
Grzegorz Nowak

Przyjrzyjcie się uważnie tej twarzy. Niby normalny, posiwiały facet po czterdziestce, jednak coś jest z nim nie tak. Myślicie, że zdałby test Voighta-Kampffa?

Geminoid DK
Geminoid DK

Geminoid to japońska firma zajmująca się konstruowaniem robotów. Już mieliście okazję zobaczyć jedno z jej dzieł - Geminoida F - który był dosyć realistycznym odwzorowaniem swojej konstruktorki. Teraz żeński android otrzymał młodszego brata, którego mimika zaskakuje realizmem i momentami wygląda nieco przerażająco.

Geminoid DK - z włosami i bez
Geminoid DK - z włosami i bez

W porównaniu ze swoją poprzedniczką Geminoid DK ma lepszą mimikę twarzy i jest pierwszym tworem firmy, który nie został stworzony na podobieństwo Japończyka. Ruchy twarzy są sterowane zdalnie dzięki technice motion capture - Geminoid naśladuje ruchy swojego kontrolera. Celem konstruktorów jest stworzenie robota, który będzie maksymalnie przypominał człowieka, oraz badanie relacji miedzy robotami i ludźmi.

Poniżej dwa filmiki prezentujące możliwości japońskiego androida.

Geminoid DK Mechanical Test

Geminoid test - see photos at http://www.miniurl.com/95654

Źródło: popsci.com

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.