Co jest niezwykłego w tych twarzach?

Pytanie do pań – czy podoba Wam się ten mężczyzna? Panowie, co powiecie o tej kobiecie? Portrety, które widzicie, powstały w wyniku ciekawego eksperymentu. Po szczegóły zapraszamy do dalszej części wpisu.

Co jest niezwykłego w tych twarzach?
Maciek Kurek

Pytanie do pań – czy podoba Wam się ten mężczyzna? Panowie, co powiecie o tej kobiecie? Portrety, które widzicie, powstały w wyniku ciekawego eksperymentu. Po szczegóły zapraszamy do dalszej części wpisu.

Eksperyment został przeprowadzony przez niemieckich psychologów redagujących serwis Beauty Check. Autorzy chcieli sprawdzić, czy portret będący wypadkową innych portretów będzie bardziej atrakcyjny niż pierwowzory. Twarze, które widzicie powyżej, powstały poprzez nałożenie na siebie zdjęć innych ludzi. Portret kobiety to kombinacja 64 zdjęć prawdziwych kobiet. Portret mężczyzny powstał na podstawie 32 fotografii.

Następnie porównano proporcje otrzymanych twarzy ze zdjęciami prawdziwych osób ocenianych jako atrakcyjne oraz nieatrakcyjne. Jaki był wynik? Ludzie, którzy wcześniej otrzymywali wysokie noty za urodę, w porównaniu ze sztucznymi portretami wypadali dobrze. Osoby nieatrakcyjne były oceniane niżej niż uśredniona twarz.

Autorzy eksperymentu odkryli również, że dużą rolę w postrzeganiu kogoś jako osoby atrakcyjnej odgrywa gładka skóra. Portrety użyte do badania zostały obrobione w programie graficznym, dlatego odznaczały się nienaganną cerą. Nawet atrakcyjne osoby przegrywały w porównaniu ze sztucznymi portretami, jeśli posiadały niedoskonałości skóry.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/10/portret2.jpg)

Wygląda na to, że wyniki eksperymentu potwierdziły to, co od lat w swoich reklamach próbują kobietom wmówić producenci kremów ;-)

Źródło: Beauty Check

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.