Co można zrobić z 250 tys. klocków LEGO?

Gerry Burrows to fan LEGO, Gwiezdnych wojen i Władcy Pierścieni. Postanowił połączyć wszystkie swoje pasje i zbudować wielką budowlę z klocków, łączącą elementy znane z filmów. Oto niesamowity efekt jego pracy.

Co można zrobić z 250 tys. klocków LEGO?
Grzegorz Nowak

30.05.2011 | aktual.: 11.03.2022 11:35

Gerry Burrows to fan LEGO, Gwiezdnych wojen i Władcy Pierścieni. Postanowił połączyć wszystkie swoje pasje i zbudować wielką budowlę z klocków, łączącą elementy znane z filmów. Oto niesamowity efekt jego pracy.

Ciekawych konstrukcji z LEGO na Gadżetomanii pokazywaliśmy już co najmniej kilka. Wystarczy przypomnieć działające ukulele, replikę broni z Dystryktu 9 czy najwyższą wieże z klocków LEGO. Jednak dzieło Gerry'ego Burrowsa powala swoim rozmachem.

Obraz

Żeby stworzyć dzieło swojego życia, o którym marzył od czasów dziecięcych, Gerry musiał dorosnąć, znaleźć pracę i zorganizować w swoim domu prawdziwy LEGO room. Całe jedno pomieszczenie przeznaczył na budowlę. Dzieło Gerry'ego nazywa się "Garrison of Moriah" i zostało zbudowane z prawie 250 tys. klocków. Cała konstrukcja ma 8,5 metra długości i od 2 do 3,5 metra wysokości. Budowla zajmuje jedną trzecią pokoju o powierzchni 50 metrów kwadratowych i wciąż jest w budowie.

Obraz

Na wielką budowle składają się sceny, postaci i pojazdy inspirowane dwoma znanymi przebojami kinowymi - Gwiezdnymi Wojnami i Władcą Pierścieni. Budowla zachwyca nie tylko swoim ogromem i rozmachem, ale również dbałością o wszelkie szczegóły. Ciekawe, jak będzie się prezentowało ukończone dzieło i czy starczy autorowi sił, aby je dokończyć.

Na profilu Gerry'ego w serwisie Flickr.com możecie zobaczyć całą galerię przedstawiającą szczegóły budowli. Naprawdę robi wrażenie.

Obraz

Źródło: wired.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.