Co można zrobić z wytłoczek po jajkach – 10 najbardziej odjechanych projektów

Jeżeli wydaje ci się, że jedynym zastosowaniem dla kartonów po jajkach jest wytłumienie ścian w domowym studiu nagraniowym, to jesteś w błędzie.

Co można zrobić z wytłoczek po jajkach – 10 najbardziej odjechanych projektów
Maciek Kurek

Dom

Eggo House (fot. Inabitat)
Eggo House (fot. Inabitat)

Kartony po jajkach jako klocki LEGO? Czemu nie! Członkowie studia Goldenhen z Australii zbudowali pełnowymiarowy dom. Projekt nazwali "The Original Dream". Ta nietypowa budowla jest rekonstrukcją znanego obrazu Howarda Arkleya z lat 30., na którym przedstawiono marzenie wielu ówczesnych Australijczyków czyli domek na przedmieściach.

Eggo House (fot. Inabitat)
Eggo House (fot. Inabitat)

Więcej zdjęć domu możecie zobaczyć tutaj.

Kubistyczny obraz

„Spanish Beauty” (fot. Enno de Kroon)
„Spanish Beauty” (fot. Enno de Kroon)

Po co malować obrazy na wytłoczkach po jajkach? To pytanie często słyszał autor – holenderski malarz Enno de Kroon. Artysta wyjaśnia:

Zawsze lubiłem bawić się zniekształcaniem perspektywy. Dzięki temu widz uświadamia sobie w jaki sposób dotychczas oglądał malarstwo. Wystarczy przesunąć się trochę w bok aby zobaczyć zupełnie nowy obraz.

Więcej nietypowych obrazów Enno de Kroon możecie zobaczyć na jego profilu w serwisie Flickr.

„Spanish Beauty” (fot. Enno de Kroon)
„Spanish Beauty” (fot. Enno de Kroon)

Lampa

Origen Lamp (fot. Federico Otero)
Origen Lamp (fot. Federico Otero)

Oprócz gołej żarówki to chyba najprostszy sposób na oświetlenie pokoju. Wbrew pozorom autorem tej ciekawej lampy nie jest Adam Słodowy, ale Federico Otero, projektant pochodzący z Peru.

Stół

Auto-Cannabilistic Table (fot. Atema Architecture)
Auto-Cannabilistic Table (fot. Atema Architecture)

Powiedzenie „równy jak stół” traci sens w przypadku tego mebla. Został wykonany z wytłoczek po jajkach połączonych klejem z mąki i wody. Posiłek jedzony przy tym stole ma jedną zaletę – świeże zioła masz zawsze pod ręką. Część wytłoczek zamieniono w doniczki, w których można zasadzić bazylię lub oregano.

Aparat fotograficzny

Fot. Sashamd via Flickr.com na lic. CC
Fot. Sashamd via Flickr.com na lic. CC

Karton po jajkach + plastikowa butelka = kolejna konstrukcja, której nie powstydziłby się Adam Słodowy. Producent nie wspomina nic o funkcji detekcji twarzy ani o liczbie megapikseli.

Kinkiet

Fot. Espirit Cabane
Fot. Espirit Cabane

Tę lampę możecie w prosty sposób wykonać sami. Prawdopodobnie macie pod ręką wszystkie potrzebne narzędzia: wytłoczkę po jajkach, nożyczki, lampki choinkowe i dziurkacz. Opis budowy znajdziecie na tej stronie.

Podnóżek

Good Egg (fot. Eco-Artware)
Good Egg (fot. Eco-Artware)

Ten ręcznie wykonany mebel stworzyła artystka Inna Alesina. Podnóżek jest dostępny w 4 kolorach i można go kupić w zagranicznych sklepach internetowych. Cena: 225 dolarów (ok. 625 zł). Całkiem sporo jak za sprasowane wytłoczki.

Donica

Egg Carton Couch (fot. madeundone.com)
Egg Carton Couch (fot. madeundone.com)

Czyli nieco większa wersja podnóżka. Wygląda efektownie, ale w przydomowym ogródku może się nie sprawdzić – chłonie deszczówkę równie szybko jak drzewko, które rośnie w środku.

Strój przybysza z kosmosu

Fot. Costume Pop
Fot. Costume Pop

To propozycja w sam raz dla tych, którzy niskim kosztem chcą opanować Ziemię, albo nie mają pomysłu na kreację juwenaliową.

Kanapa

Fot. Web Inspiration
Fot. Web Inspiration

Na koniec coś zupełnie niepraktycznego. Wszystkie poprzednie projekty zostały wykonane z kartonów lub wytłoczek. Do budowy tej kanapy wykorzystano również jajka. Siadanie na niej nie wydaje się dobrym pomysłem.

Źródło: Oddee

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.