Co tam ziemia i woda. Ten skuter porusza się w powietrzu i możesz już go kupić

Co tam ziemia i woda. Ten skuter porusza się w powietrzu i możesz już go kupić

Co tam ziemia i woda. Ten skuter porusza się w powietrzu i możesz już go kupić
Źródło zdjęć: © Youtube
Konrad Siwik
27.10.2021 20:12

Masz dość stania w korkach? W takim razie możesz kupić motocykl… lub od razu zainwestować w hoverbike’a. Oczywiście pod warunkiem, że masz odpowiedni zasób gotówki w portfelu.

XTurismo Limited Edition jest dziełem tokijskiej firmy A.L.I. Technologies, która wykorzystała swoje bogate doświadczenie w budowaniu dronów. Nadwozie przypominające skuter wodny zostało osadzone nad szeregiem śmigieł. Od spodu znajduje się para płóz, które przydają się, gdy pojazd znajduje się na ziemi.

Konwencjonalny silnik i cztery jednostki zasilane bateriami umożliwiają latanie z prędkością 100 km/h. XTurismo może pozostawać w powietrzu przez około 40 minut. Może pozostać w powietrzu przez około 40 minut. Sam pojazd waży 300 kg i może unieść człowieka o maksymalnej wadze 100 kg.

Nabywcy będą musieli wyłożyć 77,7 mln jenów (2,7 mln zł) i poczekać na dostawę do pierwszej połowy przyszłego roku.

Najnowsze wideo pokazuje latający skuter unoszący się kilka metrów nad ziemią na torze wyścigowym w pobliżu góry Fuji. Poruszanie się nim będzie dozwolone tylko w podobnych miejscach, przynajmniej w najbliższym czasie. Korzystanie z XTurismo na drogach będzie wymagało zmian w przepisach.

XTURISMO Limited Edition Episode ONE The Universe Awaken

Natomiast jak uważa dyrektor naczelny firmy Daisuke Katano, pojazd może być w przyszłości wykorzystany przez ekipy ratunkowe w celu dotarcia do obszarów niedostępnych dla pojazdów naziemnych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)