Co tam ziemia i woda. Ten skuter porusza się w powietrzu i możesz już go kupić

Strona głównaCo tam ziemia i woda. Ten skuter porusza się w powietrzu i możesz już go kupić
27.10.2021 20:12
Co tam ziemia i woda. Ten skuter porusza się w powietrzu i możesz już go kupić
Źródło zdjęć: © Youtube

Masz dość stania w korkach? W takim razie możesz kupić motocykl… lub od razu zainwestować w hoverbike’a. Oczywiście pod warunkiem, że masz odpowiedni zasób gotówki w portfelu.

bEUypXGt

XTurismo Limited Edition jest dziełem tokijskiej firmy A.L.I. Technologies, która wykorzystała swoje bogate doświadczenie w budowaniu dronów. Nadwozie przypominające skuter wodny zostało osadzone nad szeregiem śmigieł. Od spodu znajduje się para płóz, które przydają się, gdy pojazd znajduje się na ziemi.

"Dron pasażerski" stworzony przez Polaka. Możesz już składać zamówienie
"Dron pasażerski" stworzony przez Polaka. Możesz już składać zamówienie

Konwencjonalny silnik i cztery jednostki zasilane bateriami umożliwiają latanie z prędkością 100 km/h. XTurismo może pozostawać w powietrzu przez około 40 minut. Może pozostać w powietrzu przez około 40 minut. Sam pojazd waży 300 kg i może unieść człowieka o maksymalnej wadze 100 kg.

bEUypXGv

Nabywcy będą musieli wyłożyć 77,7 mln jenów (2,7 mln zł) i poczekać na dostawę do pierwszej połowy przyszłego roku.

Najnowsze wideo pokazuje latający skuter unoszący się kilka metrów nad ziemią na torze wyścigowym w pobliżu góry Fuji. Poruszanie się nim będzie dozwolone tylko w podobnych miejscach, przynajmniej w najbliższym czasie. Korzystanie z XTurismo na drogach będzie wymagało zmian w przepisach.

XTURISMO Limited Edition Episode ONE The Universe Awaken

Natomiast jak uważa dyrektor naczelny firmy Daisuke Katano, pojazd może być w przyszłości wykorzystany przez ekipy ratunkowe w celu dotarcia do obszarów niedostępnych dla pojazdów naziemnych.

bEUypXGB
Składany motocykl. Zmieścisz go pod swoim biurkiem
Składany motocykl. Zmieścisz go pod swoim biurkiem
Udostępnij:
bEUypXGF
Komentarze (10)
bEUypXHr