Co trzeba zrobić, żeby zmusić ten gadżet do działania?

Zdarza się, że projektantom udaje się stworzyć gadżet idealnie łączący cechy użytkowe z oryginalnością i pięknem formy. Innym razem ponosi ich fantazja i projektują coś, czego raczej nie chcielibyśmy używać na co dzień. Jak jest tym razem? Zdecydujcie sami.

Co trzeba zrobić, żeby zmusić ten gadżet do działania?
Marek Maruszczak

Zdarza się, że projektantom udaje się stworzyć gadżet idealnie łączący cechy użytkowe z oryginalnością i pięknem formy. Innym razem ponosi ich fantazja i projektują coś, czego raczej nie chcielibyśmy używać na co dzień. Jak jest tym razem? Zdecydujcie sami.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/03/VegueClock1.jpg)

Jeżeli dokładnie przyjrzeliście się tytułowemu zdjęciu, to pewnie zauważyliście, że znajduje się na nim zegar. Pomysł projektanta nie polega jednak na możliwie jak najsłabszym zarysowaniu wskazówek. Aby sprawdzić godzinę na tym zegarze, trzeba go przycisnąć.

Niby nic w tym dziwnego, w końcu wiele jest zegarków, które uaktywniają się po naciśnięciu odpowiedniego guzika. Tyle że tym razem to zegar ścienny, a naciska się odpowiedni fragment tarczy.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/03/VegueClock2.jpg)

Ciekawe, ale nieszczególnie praktyczne rozwiązanie. Jak myślicie: to już przerost formy nad treścią czy jeszcze ciekawy i użyteczny gadżet?

Za powstanie Vegue Clock odpowiada Sejoon Kim – projektant z Południowej Korei. Oddając mu sprawiedliwość, muszę napisać, że choć tarcza zegarka nie jest szczególnie praktyczna, to pozbawienie zegarka jakichkolwiek przycisków na rzecz modułu GPS dbającego o aktualność godziny jest wygodnym rozwiązaniem.

Źródło: LikeCool

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.