Co z najnowszymi Atomami PineView?

Już od kilku miesięcy trwa zażarta dyskusja, kiedy to Intel wprowadzi na rynek nowe procesory Intel Atom oparte na rdzeniu PineView. Na początku przyszłego roku, czy może jeszcze w tym? PC World podobno dotarł do odpowiedzi.

atom-pineview
atom-pineview
Damian

Już od kilku miesięcy trwa zażarta dyskusja, kiedy to Intel wprowadzi na rynek nowe procesory Intel Atom oparte na rdzeniu PineView. Na początku przyszłego roku, czy może jeszcze w tym? PC World podobno dotarł do odpowiedzi.

Według pierwszych zapowiedzi, układy miały zadebiutować we wrześniu. Wiemy jednak, że już raczej to nie nastąpi. Miesiąc się powoli kończy i nic nie wskazuje na to, żeby Intel miał w planach nagle zaprezentować najnowszą generację Atomów.

No i co dalej? Według portalu PC World, Atomy o kodowej nazwie PineView, do producentów trafią jeszcze w tym roku. Nie oznacza to jednak, że doczekamy się pierwszych netbooków przez 31. grudnia. Wręcz przeciwnie. Pierwsze laptopy mają wejść na rynek dopiero w pierwszym albo nawet drugim kwartale 2010 roku.

A co w ogóle mają przynieść nowe procki? Przede wszystkim technologię HyperThreading, która pozwala na wirtualne podwajanie ilości jąder, ale także zintegrowane układ graficzny i jednostkę zarządzania pamięcią. Mówiąc najkrócej - ma być spora rewolucja. Zatem czekamy...

Źródło: GadgetMix

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.