CompuLab Trim-Slice - HTPC marzeń trafia do sprzedaży. Będzie hit?
Pamiętacie rewelacyjny HTPC Trim-Slice, o którym pisałem w styczniu? Otóż mam dobre wieści - sprzęt w końcu trafia do sprzedaży, a ceny poszczególnych wersji (jest ich 3) z pewnością miło Was zaskoczą.
Pamiętacie rewelacyjny HTPC Trim-Slice, o którym pisałem w styczniu? Otóż mam dobre wieści - sprzęt w końcu trafia do sprzedaży, a ceny poszczególnych wersji (jest ich 3) z pewnością miło Was zaskoczą.
CompuLab Trim-Slice to miniaturowy komputerek o wymiarach 130 x 95 x 15 mm, z pasywnym chłodzeniem i CPU opartym na mikroarchitekturze ARM na pokładzie. Producent proponuje nabywcom 3 warianty urządzenia:
- Trim-Slice Barebone z platformą Nvidia Tegra 2 na pokładzie, 1 GB DDR2 RAM, kartą LAN, 2 slotami na karty pamięci, 4 portami USB 2.0 i wyjściem HDMI za 199 dolarów;
- Trim-Slice Value, którego konfiguracja obejmuje dodatkowo moduł WiFi 802.11 b/g/n i 4 GB kartę microSD z preinstalowaną dystrybucją Ubuntu za 219 dolarów;
- Trim-Slice Pro, który od wersji Value różni się wbudowanym 32 GB dyskiem SSD (na którym znalazło się preinstalowane Ubuntu), dołączonym donglem z modułem Bluetooth oraz obecnością DVI (nie wspomniano, czy przelotka HDMIDVI, czy wyprowadzony port) za 319 dolarów.
Do tego należy doliczyć 68 dolarów kosztów wysyłki do Polski oraz obsługi, w związku z czym za najbardziej wypasioną wersję trzeba zapłacić równowartość 387 dolarów, czyli ok. 1027 zł wg kursu NBP z dnia 2.05.2011 (1 USD = 2,6541 zł). Nie należy zapominać o doliczeniu podatku VAT i ew. cła. Zamówienia można składać na stronie producenta.
Nie jest to raczej wygórowana kwota za urządzenie, które nie hałasuje, pobiera szczątkowe ilości energii i zmieści się nawet w kieszeni, a przy tym pozwala oglądać multimedia w 1080p, sprawnie przeglądać strony internetowe i wykonywać prace biurowe.
Należy pamiętać, że na CompuLab Trim-Slice obecnie nie da się zainstalować popularnych Windowsów, w związku z tym producent lojalnie uprzedza, że nie jest to zabawka dla całkiem zielonych w temacie.
Źródło: TechConnect Magazine