Connected Cycle: inteligentny pedał. Zmierzy liczbę przejechanych kilometrów i poinformuje o kradzieży

Connected Cycle: inteligentny pedał. Zmierzy liczbę przejechanych kilometrów i poinformuje o kradzieży

Connected Cycle: inteligentny pedał. Zmierzy liczbę przejechanych kilometrów i poinformuje o kradzieży
Źródło zdjęć: © techcrunch.com
Adam Bednarek
09.01.2015 07:47

W dobie inteligentnych przedmiotów, nawet rowerowy pedał może być "smart". Connected Cycle zaprezentowany na CES 2015 pokazuje, że nie są to funkcje dodane na siłę.

Czas uświadomić sobie fakt, że właśnie obserwujemy zmierzch… fitnessowych gadżetów. I choć wiele firm ma swoje inteligentne opaski i inne tego typu sportowe urządzenia, to już niebawem wszystkie z nich będą do wyrzucenia, bo przestaną być potrzebne. Dlaczego?

Obraz
© wired.com

Bo wszystkie sensory i czujniki nosić będziemy na sobie - na przykład w koszulkach czy butach - lub zostaną zamontowane w pojazdach, na których jeździmy.

Connected Cycle - inteligentny rower

Doskonałym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest Connected Cycle - inteligentny rowerowy pedał. Wyposażono go w czujnik GPS, dzięki czemu w łatwy sposób śledzić jego lokalizację. Po co?

Obraz

Rzecz jasna żeby wiedzieć, gdzie jest nasz rower, gdyby go skradziono. To sprytne rozwiązanie, bo przecież nie każdy złodziejaszek wpadnie na to, że Connected Cycle to nie zwykły pedał i nie będzie wiedział, że jego lokalizacja jest stale śledzona. A nawet jeśli będzie spostrzegawczy, to bez specjalnego narzędzia (dostępnego w zestawie) pedałów nie wyjmie. Mamy cię!

Obraz
© techcrunch.com

Connected Cycle liczy przejechane kilometry, a także liczbę spalonych kalorii. Nie potrzeba dodatkowych urządzeń, opasek, bo wszystko jest w pedale. Proste i właśnie dlatego genialne.

Teraz Connected Cycle to gadżet, który trzeba kupić (dokładny termin wydania oraz cena pozostają owiane tajemnicą). Mam jednak wrażenie, że już niedługo takie pedały będą od razu montowane w rowerze. Po prostu staną się normą, podstawowym wyposażeniem rowerzystów. I bardzo dobrze - to naprawdę sprytne i potrzebne wykorzystanie technologii.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)