Coraz więcej smartfonów i tabletów w Polsce. Jak z nich korzystamy?

Coraz więcej smartfonów i tabletów w Polsce. Jak z nich korzystamy?

Do czego nam służą smartfony? (Fot. Flickr/ hehaden/Lic. CC by-sa)
Do czego nam służą smartfony? (Fot. Flickr/ hehaden/Lic. CC by-sa)
Marta Wawrzyn
26.09.2013 14:00, aktualizacja: 10.03.2022 11:52

Powstał nowy raport na temat tego, jak Polacy korzystają ze smartfonów i tabletów. Raport ciekawy, bo pokazujący, jak szybko zmieniają się nasze nawyki i jak stajemy się coraz bardziej mobilni.

Powstał nowy raport na temat tego, jak Polacy korzystają ze smartfonów i tabletów. Raport ciekawy, bo pokazujący, jak szybko zmieniają się nasze nawyki i jak stajemy się coraz bardziej mobilni.

Z badań, które kilka miesięcy temu cytowaliśmy na Gadżetomanii, wynikało, że 13% Polaków nie wie, że ma smartfona. A tych, którzy go mają i znają jego możliwości, do Internetu aż tak nie ciągnie - wolą wysyłać SMS-y.

Polacy coraz bardziej mobilni

Ale nie mamy powodów, żeby śmiać się z rodaków. Świat pędzi bowiem do przodu i takie badania bardzo szybko stają się nieaktualne. Media cytują dziś wyniki badania dotyczącego sposobów, w jakie Polacy korzystają ze smartfonów i tabletów, przeprowadzonego na zlecenie Eniro Polska przez Millward Brown SMG/KRC .

W Polsce jest już 9,4 mln użytkowników smartfonów i 3,1 mln użytkowników tabletów. 72% ankietowanych właścicieli smartfonów i 53,9% właścicieli tabletów powiedziało, że używa tych urządzeń codziennie lub prawie codziennie.

Użytkownicy tabletów korzystają z Internetu za pomocą swoich urządzeń przede wszystkim w domu (93%), ale coraz częściej też w drodze (48%), samochodzie (43%) czy pracy (42%). Smartfonów używamy dosłownie wszędzie: w domu, w drodze, w pracy, w kawiarni, w środkach komunikacji miejskiej.

Do czego służą nam smartfony i tablety?

Wbrew pozorom nie służą głównie do grania w Angry Birds. 81% właścicieli smartfonów i 73% właścicieli tabletów twierdzi, że sprawdza na nich najnowsze wiadomości. 70% osób mających smartfony korzysta z map i nawigacji. Na tabletach wolimy oglądać treści multimedialne, wideo, telewizję internetową, a także grać.

Ciekawe jest też to, że za pomocą urządzeń mobilnych szukamy informacji o produktach i usługach. Robi to 64% użytkowników smartfonów i 43% użytkowników tabletów. Posługujemy się w tym celu wyszukiwarką Google, sprawdzamy opinie, czytamy recenzje. 78% użytkowników smartfonów i 61% posiadaczy tabletów korzysta na swoich urządzeniach z porównywarek cen.

Niemal wszyscy pobierają bezpłatne aplikacje, płatne pobiera 29% osób. Jeżeli już za coś płacimy, to najchętniej SMS-em. Cały raport znajdziecie tutaj, jest w nim mnóstwo interesujących informacji, również z punktu widzenia firm.

Wciąż widać, że wielu z nas dopiero poznaje możliwości smartfonów i tabletów. Nie wszyscy wiemy, na jakim systemie oparte jest nasze urządzenie, nie wszyscy też korzystamy z Internetu mobilnego. Ale to się zmienia błyskawicznie, tak jak błyskawicznie rośnie rynek urządzeń mobilnych w Polsce.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)