Cudowna fizyka w Windows Phone 7? [wideo]

Premiera Windows Phone 7 zbliża się wielkimi krokami, a Microsoft staje na głowie, żeby utrzymać się na rynku smartfonów. Jesteśmy zasypywani kolejnymi rewelacjami na temat systemu i urządzeń pracujących pod jego kontrolą. Co gigant z Redmond wymyślił tym razem?

windows phone 7
windows phone 7
Jacek Klimkowicz

Premiera Windows Phone 7 zbliża się wielkimi krokami, a Microsoft staje na głowie, żeby utrzymać się na rynku smartfonów. Jesteśmy zasypywani kolejnymi rewelacjami na temat systemu i urządzeń pracujących pod jego kontrolą. Co gigant z Redmond wymyślił tym razem?

Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w obliczu takiej konkurencji, jak Google Android i Apple iOS, może nie wystarczyć płacenie programistom za tworzenie aplikacji czy rozsyłanie im tysięcy telefonów wyposażonych w niemal finalną wersję Windows Phone 7. Teraz na warsztat poszła platforma XNA. Nie, nie chodzi o przepisywanie gier z jej wykorzystaniem, ale o nową funkcję, jaką w niej zaimplementowano. Mowa tutaj o silniku fizyki.

Według pierwszych doniesień nie sprawuje się on najlepiej w rozdzielczości 800 x 480 pikseli, ponieważ działa po prostu dość wolno. Nie należy jednak zapominać, że Windows Phone 7 posiada unikalny w smartfonowych systemach “ficzer”. Pozwala on na zmianę rozdzielczości ekranu. A przy 240 x 400 pikseli silnik bez problemu daje radę. Nową funkcję docenią przede wszystkim gracze, którzy zgodnie z zapowiedziami będą mogli rozpocząć grę na konsoli Microsoftu i kontynuować zabawę na swoim telefonie.

Czy to wystarczy, aby odbudować pozycję na rynku smartfonów? O tym zadecydują konsumenci. Wyniki sprzedaży urządzeń z systemem Android, iOS czy BlackBerry nie pozostawiają jednak złudzeń, że nowe dziecko Microsoftu czekają ciężkie czasy…

Źródło: komórkomania

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.