Cyfrowy Polsat proponuje Internet LTE do 100 Mb/s. Jakie są szczegóły oferty?

Cyfrowy Polsat proponuje Internet LTE do 100 Mb/s. Jakie są szczegóły oferty?

Będziemy mieć szybki Internet wszędzie? (Fot. Flickr/Ed Yourdon/Lic. CC by-sa)
Będziemy mieć szybki Internet wszędzie? (Fot. Flickr/Ed Yourdon/Lic. CC by-sa)
Michał Michał Wilmowski
31.08.2011 11:59

Internet w technologii LTE proponuje swoim klientom Cyfrowy Polsat. Ceny do niskich nie należą, ale jeszcze parę lat temu o takich ofertach nawet nie marzyliśmy. Nadchodzi rewolucja?

Internet w technologii LTE proponuje swoim klientom Cyfrowy Polsat. Ceny do niskich nie należą, ale jeszcze parę lat temu o takich ofertach nawet nie marzyliśmy. Nadchodzi rewolucja?

Darmowym Internetem Zygmunt Solorz-Żak serc Polaków nie podbił, ale ma jeszcze szansę z płatnym. "Najlepszy Internet na świecie", o którym w zeszłym roku pisaliśmy z niedowierzaniem, już jest dostępny. Cyfrowy Polsat uruchomił LTE.

Na wypadek gdyby nowa technologia zawiodła, Polsat oferuje swoim klientom za pomocą jednego modemu dostęp nie tylko do LTE, ale też do HSPA+.

Dzięki temu ci, którzy zdecydują się kupić tę ofertę, powinni mieć mobilny Internet wszędzie. Czasem będzie miał on gorsze parametry, ale nie powinno być sytuacji, w której nie da się w ogóle złapać Sieci. To niestety w dużej mierze tylko mrzonki, o czym za chwilę.

Klienci Cyfrowego Polsatu mają do wyboru cztery pakiety. Najtańszy, podstawowy to 3 GB za 29 zł. Na swobodne korzystanie z Sieci bez żadnych ograniczeń pozwalają niestety dopiero droższe pakiety: 10 GB za 69 zł albo 25 GB za 99 zł.

Nie jest to więc oferta tania, ale cenowo porównywalna z pakietami oferowanymi przez operatorów komórkowych. Do tego każdy użytkownik polsatowskiego Internetu LTE będzie miał włączoną opcję Darmowe noce. W ich ramach będzie mógł w godzinach 0.00-8.00 wykorzystać 50 GB.

Czy to się opłaca? (Fot. Cyfrowy Polsat)
Czy to się opłaca? (Fot. Cyfrowy Polsat)

Umowę będzie można podpisać na 12 lub 24 miesiące. Przez pierwszych siedem dni Cyfrowy Polsat pozwala użytkownikom testować usługę za darmo. Ceny modemów zaczynają się od złotówki.

W teorii wygląda to bardzo pięknie, wręcz rewolucyjnie. Zobaczymy, jak będzie wyglądać praktyka. Na razie można tylko powiedzieć, że Cyfrowy Polsat korzysta z pierwszej na świecie sieci LTE 1800 MHz, uruchomionej przez Mobyland we współpracy z CenterNet.

Jest to sieć dużo szybsza od tych, które Polacy znali do tej pory (pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s, wysyłanie danych z prędkością do 50 Mb/s), ma mniejsze opóźnienia i jest w stanie obsłużyć znacznie większą liczbę użytkowników.

Jej zasięg obejmuje prawie 1300 miejscowości. Najlepiej oczywiście mają mieszkańcy dużych miast, najgorzej Podlasie, Mazury i Lubuskie. Sieć ma być jednak rozbudowywana, tak żeby coraz więcej Polaków mogło korzystać z dobrodziejstw nowej technologii.

Na razie warto przyjrzeć się poniższej mapie. Białe plamy to miejsca, gdzie nie da się złapać ani LTE, ani HSPA+. Ponieważ jest ich całkiem sporo, w zasadzie tylko mieszkańcy największych miast w Polsce mogą podpisywać umowę z Polsatem bez obaw.

Zasięg Internetu LTE zaznaczono na żółto, HSPA+ na zielono
Zasięg Internetu LTE zaznaczono na żółto, HSPA+ na zielono

Jeśli ktoś z Was zdecyduje się skorzystać z nowej oferty Cyfrowego Polsatu, zapraszamy do podzielenia się wrażeniami z nami. Nie od dziś wiadomo, że na papierze wygląda to wszystko jak marzenie, ale w praktyce bywa różnie.

Miejmy jednak nadzieję, że ten technologiczny skok w przyszłość Polsatowi się powiedzie. Obecnie jest niby lepiej niż kilka lat temu, ale wciąż przepłacamy za zbyt wolny Internet, który często stroi fochy.

Źródło: media2

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)