Cyfrowy Polsat przypomniał sobie o konkurencji?

Ostatnie decyzje właściciela na to wskazują. Spore zmiany w ofercie programowej, poszerzenie listy dostępnych kanałów w wysokiej rozdzielczości, zapowiedzi, plany. Czyżby Polsat zaczął zwracać uwagę na zbliżającą się fuzję konkurencji?

Cyfrowy Polsat mierzy wyżej? (fot. Adam Tuchliński / PAP)
Cyfrowy Polsat mierzy wyżej? (fot. Adam Tuchliński / PAP)
Marcin Honkisz

03.02.2012 10:34

Ostatnie decyzje właściciela na to wskazują. Spore zmiany w ofercie programowej, poszerzenie listy dostępnych kanałów w wysokiej rozdzielczości, zapowiedzi, plany. Czyżby Polsat zaczął zwracać uwagę na zbliżającą się fuzję konkurencji?

Ostatnie dni przynoszą kolejne niespodzianki. Po wielu miesiącach zupełnego zastoju w ofercie, kiedy to nawet okres świąteczny minął bez żadnych większych promocji, operator przypuścił atak.

Na początku grudnia ubiegłego roku zrobiło się małe zamieszanie w związku z niepewną przyszłością paczki kanałów Discovery. Abonenci, pamiętając poprzednią wpadkę Polsatu, kiedy to nagle zniknęły wszystkie programy BBC, zaczęli rozwiązywać umowy. Dziś okazuje się, że niepotrzebnie. Wszystkie Discovery z powrotem znalazły się w tzw. pakiecie gwarantowanym. Oznacza to, że są one wpisywane do nowych umów jako te, które muszą być dostępne w czasie trwania umowy. W innym przypadku abonent mógłby ją rozwiązać bez negatywnych konsekwencji.

Przy okazji podpisania nowego porozumienia w ofercie platformy pojawił się kolejny, ósmy już kanał spod znaku Discovery – ID Investigation. Jest to program tematyczny poświęcony zbrodniom i policyjnym śledztwom. Do tej pory jego odbiór mieli zapewniony tylko abonenci Cyfry+. Został on dodany do oferty 1 lutego, a dostępny jest w podstawowym pakiecie familijnym HD.

Oferta Polsatu sukcesywnie się poszerza (fot. www.cyfrowypolsat.pl)
Oferta Polsatu sukcesywnie się poszerza (fot. www.cyfrowypolsat.pl)

Oprócz wyżej wspomnianego ID 1 lutego na liście kanałów pojawiło się więcej nowości. Wśród nich aż trzy o wysokiej rozdzielczości. Są to: History HD (kanał 128), BBC HD (nr 141) oraz AXN Spin HD (nr 139). Wszystkie one zasiliły ofertę Extra HD. Do listy dodano także na pozycji 104 TTV, którego przekaz z satelity niedawno został zakodowany. Dwa pierwsze z wymienionych programów to bardzo ciekawe pozycje dokumentalne. Spin to kolejna mutacja serialowego kanału AXN (proszę o wybaczenie, ale dla mnie wszystkie są takie same…).

Spore zmiany szykują się również w ofercie sportowej. Tylko do maja nadawać ma jeszcze Polsat Futbol, który był właściwie tylko projektem uruchomionym na potrzeby transmisji meczów LE i LM UEFA na zeszły sezon. Polsat w tym roku nie wystartował w przetargu na zakup koncesji, tłumacząc to małym zainteresowaniem widzów. Spora część programów z tego kanału zostanie wprowadzona do ramówki Polsatu Sport Extra. Co ciekawe, w najbliższym czasie kanał ten ma być uruchomiony w jakości HD. Operator nie zdradza oficjalnej daty.

Polsat w środku zimy budzi się z letargu. Wprowadzając programy HD, które do tej pory traktował jak zło konieczne, pokazuje, że będzie walczył o ambitniejszego widza. Do końca roku prawdopodobnie fuzja n i Cyfry dojdzie do skutku, a to oznacza pojawienie się jednego, silnego konkurenta. Czy Polsat podejmie wyzwanie? Liczę, że tak.

Źródło: SAT Kurier

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.