Często podróżujesz? Zabierz Smart Unit ze sobą - przypilnuje walizki

Często podróżujesz? Zabierz Smart Unit ze sobą - przypilnuje walizki

Zdjęcie podróżującej pochodzi z serwisu shutterstock.com
Zdjęcie podróżującej pochodzi z serwisu shutterstock.com
Adam Bednarek
23.12.2014 17:50, aktualizacja: 10.03.2022 10:41

Smart Unit to prywatnych ochroniarz dla każdego bagażu. Gadżet z Kickstartera wystarczy włożyć do walizki, plecaka lub torby i zawsze ma się pewność, gdzie rzeczy się znajdują. Bezpieczna podróż!

Stałem się fanem walizki Bluesmart. To “inteligentna” wersja bagażu, która łączy się z telefonem, pozwala naładować sprzęt, wykorzystać smartfon jako kluczyk czy zważyć zapakowane przedmioty. I co najważniejsze - może wskazać lokalizację, gdyby ktoś bagaż ukradł lub zgubił się w trakcie podróży.

Tylko co jeśli ktoś nie chce rezygnować ze swojej ulubionej walizki lub chce sprawić, żeby zwykła podróżna torba czy plecak także były bezpieczne? Rozwiązaniem może być Smart Unit.

Smart Unit - bezpieczna podróż

Wystarczy włożyć małe pudełeczko do walizki, plecaka lub torby i można być spokojnym. Sprzęt także łączy się ze smartfonem, więc ostrzeże, gdy znajdziemy się daleko od bagażu. Poinformuje również, gdy ktoś otworzy walizkę w trakcie jej transportowania.

398250285753315790

Najważniejszą funkcją jest jednak śledzenie lokalizacji. Na ekranie smartfona zobaczymy powiadomienie, że już niebawem pojawi się “na taśmie” bagażowej. A gdy się zgubi, Smart Unit poinformuje, w którym miejscu się znajduje. Od razu będzie wiadomo, na które lotnisko nasz bagaż poleciał.

398250285753446862

Smart Unit łączy się z siecią GSM i w ten sposób przesyła dane o swoim miejscu pobytu. Twórcy chwalą się, że stworzyli system, który sam wykrywa, kiedy samolot startuje i kiedy ląduje, więc wie, kiedy ma się wyłączyć i ponownie zacząć działać. Bateria Smart Unit rozładuje się dopiero po tygodniu działania, więc mamy gwarancję, że z bagażem będzie miało się kontakt nawet podczas najdłuższych wypraw.

Niby to nic nowego, bo lokalizatory GPS dostępne są na rynku od dawna. Ale jeśli ktoś potrzebuje większej integracji ze smartfonem, to Smart Unit jest ciekawym rozwiązaniem. Na Kickstarterze gadżet kosztuje 59 dolarów, premiera w marcu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)