Cztery rdzenie za jedyne 99$

W planach są już procesory sześcio- i ośmiordzeniowe. Podstawowe pytanie brzmi jednak, czy jest to rzeczywiście potrzebne?! Na razie cały czas królują czterordzeniowce z nowym układem AMD Athlon II X4 w cenie 99$!

amd-phenom-ii-x4
amd-phenom-ii-x4
Damian

16.09.2009 | aktual.: 14.03.2022 11:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W planach są już procesory sześcio- i ośmiordzeniowe. Podstawowe pytanie brzmi jednak, czy jest to rzeczywiście potrzebne?! Na razie cały czas królują czterordzeniowce z nowym układem AMD Athlon II X4 w cenie 99$!

Prawda jest taka, że żadna gra komputerowa nie ma w swoich wymaganiach procesora wyposażonego w cztery rdzenie. Poza tym, wszystkie testy pokazują, że akurat w przypadku grania, nie ma to najmniejszego znaczenia, ponieważ żaden tytuł nie jest przystosowany do takich układów. Dlatego też, np. Core 2 Duo i Core 2 Quad spisują się identycznie w tym aspekcie komputerowego świata.

W takim wypadku, pytanie powinno zabrzmieć - czy warto? Myślę, że tak, bo czterordzeniowy procesor jest inwestycją na przyszłość. Osobiście polecam AMD Phenom II X4, bo są bardzo wydajne (wiem, że Core i7 i niektóre Core 2 Quad są lepsze) i stosunkowo tanie. Dzisiaj jednak zajmujemy się najnowszymi Athlonami II X4 620 i 630. Od wspomnianych Phenomów różnią się tylko tym, że nie posiadają pamięci cache trzeciego poziomu.

Pierwszy z nich, czyli model AMD Athlon X4-620, jest taktowany zegarem 2.6GHz, a Athlon II X4-630 zegarem 2.8GHz. Wykorzystują one podstawkę AM3. Trzeba za nie zapłacić odpowiednio 99$ i 122$. Wygląda na to, że ich bezpośrednim konkurentem jest Core 2 Quad Q8200, który kosztuje w okolicach 150$. Model 620 jest jednak od niego nieco wolniejszy, ale przecież dużo tańszy! Dokładne wyniki testów po kliknięciu w źródło.

Źródło: Maximum PC

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.