Czy bezszprychowe rowery zawojują miejskie tereny? [wideo]

Strona głównaCzy bezszprychowe rowery zawojują miejskie tereny? [wideo]
14.08.2010 21:00
rower
rower
Marcin Krzewicki
Marcin Krzewicki

Lunartic to nietypowy, miejski rower, który może zaskakiwać nie tylko swoją konstrukcją. Czyżby to był nowy hit następnego sezonu?

Lunartic to nietypowy, miejski rower, który może zaskakiwać nie tylko swoją konstrukcją. Czyżby to był nowy hit następnego sezonu?

[blo-link-inner href="http://gadzetomania.pl/20681,niezwykle-rowery-petera-vargi"]Niezwykłe rowery Petera Vargi[/blo-link-inner]

Tylne koło pozbawione jest klasycznych szprych, śrub i kasety. Zamiast tego zastosowano dodatkową, mniejszą obręcz, na której obraca się sama felga. System napędowy zamocowany jest na samym dole koła.

W tym sprzęcie nie znajdziemy klasycznego suportu, ponieważ zastąpiono go nowszą, odpowiednio dostosowaną wersją. Zamiast łańcucha zastosowano pas napędowy. Rowerek wygląda dość futurystycznie i wprowadza kilka nowości na rynek jednośladowych sprzętów napędzanych siłą ludzkich mięśni. Chociażby samo wykorzystanie paska napędowego zamiast łańcucha i rezygnacja z klasycznych zębatek powinna zminimalizować, w niektórych przypadkach, bardzo szybkie zużywanie się tychże elementów.

Poza tym wreszcie będzie można założyć jasne spodnie z długimi nogawkami i nie martwić się o ich pobrudzenie przez łańcuch. Niby to żadna rewelacja, ale na pewno wkrótce docenią ją osoby mieszkające przede wszystkim w wielkich miastach.

Lunartic_Hubless Wheel Prototype.mov

Źródło: techeblog

Udostępnij:
Komentarze (0)