Czy iPad zastąpi mszał rzymski w kościele katolickim?

Dzisiejsza wiadomość spokojnie mogłaby wziąć udział w naszym letnim konkursie. Bowiem wykorzystanie iPada przez duchownych do odprawiania mszy świętej z pewnością trzeba uznać za ciekawostkę. Zatem tablet Apple’a od dzisiaj jest również mistyczny!

Czy iPad zastąpi mszał rzymski w kościele katolickim?
Blomedia poleca

28.07.2010 | aktual.: 11.03.2022 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiejsza wiadomość spokojnie mogłaby wziąć udział w naszym letnim konkursie. Bowiem wykorzystanie iPada przez duchownych do odprawiania mszy świętej z pewnością trzeba uznać za ciekawostkę. Zatem tablet Apple’a od dzisiaj jest również mistyczny!

Do niecodziennego wydarzenia doszło podczas letniego obozu w Gramolazzo we Włoszech. Katolicki ksiądz Don Michele Bigi, odprawił mszę świętą używając iPada zamiast Biblii. Sprytny duchowny, zamiast grubego i ciężkiego mszału rzymskiego, postanowił wrzucić świętą księgę w formie PDF’a na tablet Apple’a. Przyjemne z pożytecznym?

Obraz

Nie jest to pierwszy mariaż iPada z katolicyzmem. Niedługo po premierze tabletu, inny włoski duchowny Don Paolo Padrini stworzył aplikacje iBreviary – swoisty modlitewnik dla zagubionych w świecie Apple’a owieczek.

Co ciekawe, oficjalne stanowisko Watykanu w tej sprawie nie jest wcale potępiające. Stolica Apostolska nie zabrania księżom wykorzystywania nowych technologii. Rodzi się wiec pytanie. Czy kapłan korzystający z iPada podczas mszy, jest bardziej wiarygodny? Bardziej postępowy i tym samym może on bardziej przekonująco wpłynąć na młodych ludzi?

Źródło: applemania

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.