Czy już niedługo czeka nas cyberwojna?

Prawdopodobieństwo, że w Ameryce Północnej i Europie wybuchnie tradycyjna wojna jest bardzo małe. Jednak z dnia na dzień rośnie prawdopodobieństwo wybuchu światowej cyberwojny, Korea Północna zrobiła w tym kierunku pierwszy krok.

flickr.com/alifaan
flickr.com/alifaan
Łukasz Jasiński

Prawdopodobieństwo, że w Ameryce Północnej i Europie wybuchnie tradycyjna wojna jest bardzo małe. Jednak z dnia na dzień rośnie prawdopodobieństwo wybuchu światowej cyberwojny, Korea Północna zrobiła w tym kierunku pierwszy krok.

Ataki DDoS nie są niczym nowym, jednak była to przede wszystkim domena małych grup hakerskich, teraz zamieniły się one w główną wirtualną broń rządów na świecie.

Ataki Rosji na Estonię czy Gruzję miały pokazać kto rządzi w regionie i że rząd moskiewski jest uczulony na wystąpienia antyrosyjskie. Chińczycy natomiast non stop atakują Amerykanów przede wszystkim w celu kradzieży danych najczęściej na temat najnowszych technologii.

W ostatni poniedziałek kilka amerykańskich rządowych stron internetowych nie było dostępnych z powodu ataku DDoS, m.in. Secret Service czy Departamentu Skarbu. Ofiarą padły również strony prezydenta Korei Południowej i tamtejszego Ministerstwa Obrony. Wszystko wskazuje na to, że stoi za tym Korea Północna.

Jaki powód ma Korea Północna atakując USA i swojego sąsiada z południa? Nie jest ona żadną potęgą gospodarczą ani militarną, mimo że zbudowała max. kilka bomb atomowych. Czy ostatnie wydarzenia doprowadzą do wybuchu cyberwojny?

Źródło: mashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.