Czy nowa technologia zastąpi e‑papier?

E-papier nie zdążył się jeszcze na dobre zadomowić na naszym podwórku, a na horyzoncie już pojawiła się nowa i - co ważne - lepsza technologia. Czy czeka nas wojna dwóch generacji e-papieru?

Czy nowa technologia zastąpi e-papier?
Marek Maruszczak

E-papier nie zdążył się jeszcze na dobre zadomowić na naszym podwórku, a na horyzoncie już pojawiła się nowa i - co ważne - lepsza technologia. Czy czeka nas wojna dwóch generacji e-papieru?

Nowa technologia ma pod kilkoma względami znaczącą przewagę nad obecnie dostępną na rynku. Do wypełnienia czarnych miejsc na ekranie wykorzystano inną substancję – ropę naftową. Dzięki temu prędkość odświeżania spadła do 20 ms. To w zupełności wystarczy do płynnego odtwarzania nagrań wideo i animacji.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/10/eink2.jpg)

Również jasne części ekranu zostały znacząco ulepszone. W przypadku obecnie wykorzystywanego e-papieru „biała” powierzchnia ekranu odbija jedynie 40% światła. Nowa technologia podnosi ten wskaźnik aż do 75%. Dzięki temu komfort czytania wzrośnie, a ekran jeszcze bardziej będzie przypominał tradycyjny papier.

Technologia jest obecnie własnością firmy Gamma Dynamics. Ciekawe, czy doczekamy się czytników wykorzystujących ulepszone ekrany, czy też technologia zostanie wykupiona, aby nie przeszkadzała w czerpaniu zysków z urządzeń już obecnych na rynku?

Źródło: CrunchGear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.