Czy opłaca się kupować e-booki w nowym sklepie Empiku? [test]

Czy opłaca się kupować e‑booki w nowym sklepie Empiku? [test]

Fot. Flickr/Alice Jamieson/Lic. CC by
Fot. Flickr/Alice Jamieson/Lic. CC by
Wojtek Wowra
10.10.2010 16:04

W trakcie weekendu Empik rozpoczął sprzedaż e-booków. Od strony marketingowej oferta wygląda nieźle. Jak jest naprawdę?

W trakcie weekendu Empik rozpoczął sprzedaż e-booków. Od strony marketingowej oferta wygląda nieźle. Jak jest naprawdę?

Baza e-booków Empiku obejmuje dziś ok. 5600 tytułów. Liczba ta nie jest porażająco duża. Warto jednak pamiętać o tym, że sklep funkcjonuje dopiero kilkadziesiąt godzin. Z czasem tytułów na pewno przybędzie.

Druga ważna rzecz - ceny. Najtańszy e-book, który znalazłem w Empiku, kosztował 4,99 zł. W tej cenie dostępna jest jednak tylko klasyka. Nowości kosztują 20-40 zł.

Nie brakuje e-booków, które są droższe od swych papierowych odpowiedników! Przykład: "Officium Secretum" Marcina Wrońskiego. Wersja w twardej oprawie kosztuje 35,99 zł. Wersja elektroniczna - 39,90 :D.

Wniosek: w Empiku opłaca się kupować e-booki, ale tylko niektóre. Głównie starsze tytuły, część książek specjalistycznych itp. Ceny cyfrowych wersji bestsellerów są stanowczo za wysokie.

Zaletą sklepu z e-bookami jest jego otwarty charakter. Książki są dostępne w formatach EPUB i PDF. Można je uruchamiać w prawie wszystkich czytnikach, a także w komputerach PC.

Aby otworzyć plik EPUB w pececie wystarczy zainstalować program Stanza lub inny programowy czytnik formatu EPUB. PDF obsługują z kolei takie aplikacje jak Adobe Reader, Foxit Reader czy Nitro PDF Reader.

Samo kupowanie e-booków w Empiku jest bardzo wygodne i nie różni się specjalnie od kupowania zwykłych książek w internetowej księgarni.

Czy nowy projekt Empiku osiągnie sukces? Jak sądzicie?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)