Czy pocisk z procy jest w stanie przebić ludzką czaszkę?

Na to pytanie odpowie nasz znajomy pasjonat wszystkiego, co choć trochę przypomina procę. Z okazji Halloween Jorg skonstruował najpotężniejsze narzędzie zniszczenia o ręcznym naciągu. Jaką siłą przebicia może dysponować zwykła proca?

Czy pocisk z procy jest w stanie przebić ludzką czaszkę?
Marek Maruszczak

Na to pytanie odpowie nasz znajomy pasjonat wszystkiego, co choć trochę przypomina procę. Z okazji Halloween Jorg skonstruował najpotężniejsze narzędzie zniszczenia o ręcznym naciągu. Jaką siłą przebicia może dysponować zwykła proca?

Na początek kilka słów wyjaśnienia. Jorg postanowił sprawdzić, czy proca może posłużyć do oczyszczenia okolicy z żywych trupów. Jak wiadomo – najprostszym sposobem na unieszkodliwienie zombie jest strzał w głowę i uszkodzenie mózgu.

Aby sprawdzić, czy pocisk z procy jest w stanie przebić ludzką czaszkę, przeprowadzono prosty test porównawczy. Ostro zakończony młotek jest wystarczającym narzędziem do penetracji ludzkiej głowy. Wystarczyło więc wykazać, że proca będzie od niego skuteczniejsza.

Konieczne było skonstruowanie specjalnego uchwytu na procę, ale udowodniono, że ręczny naciąg w zupełności wystarczy do pozbycia się niechcianych zombie z trawnika.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.