Czysty Powiat. Fotowoltaika od robotów skontrolowana

Czysty Powiat. Fotowoltaika od robotów skontrolowana

Czysty Powiat. Fotowoltaika od robotów skontrolowana
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
28.12.2021 10:50

Program Czysty Powiat został poddany kontroli. Chodzi o nieistniejący program dotacji, który poznało już wielu Polaków. Dzwoniące do ludzi robokonsultantki starają się zebrać informacje na temat klienta, by móc sprzedać mu instalację fotowoltaiczną.

Klara Sobieraj i Alicja Kołodziej to najsłynniejsze konsultantki w Polsce. Potrafią sprzedawać fotowoltaikę w ramach rzekomego programu Czysty Powiat temu samemu klientowi kilka razy dziennie. Praktykom tym przygląda się Urząd Komunikacji Elektronicznej. Całej sprawie przyjrzeli się dziennikarze serwisu GlobEnergia.

Jak informują, UKE prowadzi kontrolę firmy Euro Call Center od sierpnia 2021 roku. Sprawa nie dotyczy tylko fotowoltaiki, ale także spraw związanych z bonami turystycznymi, a także zdrowia (osobiście spotkałem się z zaproszeniem do wzięcia udziału w programie "Dolnośląskie dba o zdrowie").

Euro Call Center broni się w sprawie programu Czysty Powiat

Urząd Komunikacji Elektronicznej przedstawił wyjaśnienia firmy Euro Call Center. Jej przedstawiciele twierdzą, że nie sprzedają instalacji fotowoltaicznych czy usług zdrowotnych, a jedynie realizują telefony w sprawie zaproszeń na spotkania.

Prowadzenie kontroli zarejestrowanej na Ukrainie firmy jest utrudnione ze względu na brak chęci współpracy z jej strony - nieodbieranie pism czy odrzucanie telefonów. Proces kontrolowania przedsiębiorstwa powinien zakończyć się wraz z końcem grudnia 2021 roku.

Wygląda na to, że na dniach kontrola faktycznie powinna się zakończyć. Jak informują dziennikarze GlobEnergia, po zebraniu dowodów możliwe będzie rozpoczęcie postępowania administracyjnego przeciwko firmie, której praktyki są uporczywe, męczące, a czasem autentycznie utrudniające życie. Niejedna osoba miała już przyjemność odbierać telefon od "pani Klary" w późnych godzinach wieczornych. Miejmy nadzieję, że uda się ukrócić ten nieprzyjemny dla nas proceder.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)