Czytelnicy Gadżetomanii wybierają najlepsze memy 2013 roku

Czytelnicy Gadżetomanii wybierają najlepsze memy 2013 roku

Czytelnicy Gadżetomanii wybierają najlepsze memy 2013 roku
Marta Wawrzyn
30.12.2013 19:03, aktualizacja: 10.03.2022 11:38

Za granicą rządził twerking, a w Polsce Pieseł. Wszyscy widzieliśmy niezliczone wersje Harlem Shake, choć niekoniecznie się do tego dziś przyznajemy. Kpiliśmy też z rezygnacji papieża, zalanej Warszawy i posła Wiplera, zimy w pierwszy dzień wiosny (pamiętacie?), Bena Afflecka wybranego na Batmana. I oczywiście podglądaliśmy pojedynek "Gry o tron" z "Gwiezdnymi wojnami". Na Gadżetomanii wybieramy najlepsze memy roku – a konkretnie wybieracie je Wy w głosowaniu. Zapraszamy!

Poniżej 15 naszych propozycji. Lista jest siłą rzeczy subiektywna, kolejność na niej nie ma znaczenia. Położyliśmy nacisk na memy polskie, ale oczywiście możecie głosować, na co tylko chcecie. Nie zrażajcie się, jeśli na tej liście brakuje trendów, które Wam spodobały się najbardziej – możecie głosować na wszystko.

Aby zagłosować, należy dodać komentarz z nazwą najlepszego Waszym zdaniem memu oraz uzasadnieniem. Głosowanie trwa do 31 grudnia do końca dnia.

 1. Harlem Shake

W tym roku wszyscy tańczyli nie Gangnam Style, ale Harlem Shake. Nawet pani Barbara poddała się tej modzie.

Pani Barbara - Harlem Shake

 1. Twerking

A jeśli komuś nie odpowiadał dziwaczny taniec pochodzący z Harlemu, zawsze mógł poruszać rytmicznie tyłkiem, tak jak Miley Cyrus.

Obraz
 1. Zalana Warszawa

W czerwcu burze zalały Warszawę do tego stopnia, że w miejsce Trasy Toruńskiej pojawił się Basen Toruński. A prezydent Gronkiewicz-Waltz musiała tłumaczyć się z tego, że po stolicy można poruszać się co najwyżej pontonem. Albo jachtem. Więcej memów o zalanej Warszawie tutaj.

Obraz
 1. Zalany poseł Wipler

Pijacka przygoda posła Wiplera również stała się inspiracją dla internautów. Tutaj znajdziecie przegląd memów z parlamentarzystą w roli głównej.

Obraz
 1. Ładną zimę mamy tej wiosny?

Teraz wszyscy nie mogą doczekać się śniegu, w marcu było zupełnie inaczej. Pamiętacie, czego wtedy chcieliśmy najbardziej? Tak, tak – żeby śnieg się wreszcie stopił! Tutaj możecie obejrzeć memy z pierwszego dnia wiosny 2013 roku.

Obraz
 1. Na papieża tylko Zdzisław!

A miesiąc wcześniej, w lutym, przecieraliśmy oczy ze zdumienia, po tym jak Benedykt XVI przestał być papieżem, bo... odszedł. Teraz możecie już nie pamiętać, ale Polska miała wtedy mocnego kandydata do objęcia Stolicy Piotrowej.

Obraz
 1. Pojedynek "Gry o tron" z "Gwiezdnymi wojnami"

Kto wygrywa?

Obraz
 1. Upadek Jennifer Lawrence na Oscarach

Memy oscarowe bawiły nas przez jakieś pół dnia i było to tak dawno temu, że mamy już prawo nie pamiętać. Ale ten upadek zapamiętamy na długo. Jeszcze nikt nie przewrócił się z takim wdziękiem, jak Jennifer Lawrence.

Obraz
 1. Kolejne przegrane mecze

Polska w tym roku żyła polityką i przegranymi meczami.

Obraz
 1. Doge i Pieseł

Pies, który słabo zna gramatykę i często mówi "wow" – czyli w Polsce Pieseł, a na świecie Doge.

Obraz
Obraz
 1. Grumpy Cat – kot ponadczasowy

Grumpy Cat nie jest memem nowym, ale w 2013 roku nie stracił nic a nic na popularności. A do tego podpisał kontrakt filmowy!

Obraz
 1. Rihanna w Polsce

Koncert Rihanny w Gdyni okazał się wielkim rozczarowaniem. Internauci oczywiście wyżyli się w memach.

Obraz
 1. Ben Affleck Batmanem

Pamiętacie, jacy byliśmy wściekli, kiedy się o tym dowiedzieliśmy?

Obraz
 1. Mamy Pendolino, tylko torów brak

Testy Pendolino na polskich torach teoretycznie powinny cieszyć pasażerów. Teoretycznie – bo w praktyce okazało się, że nie mamy torów, na których nowoczesny pociąg rzeczywiście może się rozpędzić.

Obraz
 1. Royal baby

Narodziny królewskiego potomka w Wielkiej Brytanii w lipcu 2013 roku stały się inspiracją dla internautów z całego świata. Polacy też zaszaleli na Fejsie.

Obraz

Aby zagłosować, należy dodać komentarz z nazwą najlepszego Waszym zdaniem memu oraz uzasadnieniem. Głosowanie trwa do 31 grudnia, do końca dnia.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)