Dachówki fotowoltaiczne. Zapomnij o panelach

Dachówki fotowoltaiczne. Zapomnij o panelach

Duńskie dachówki fotowoltaiczne
Duńskie dachówki fotowoltaiczne
Źródło zdjęć: © danishsolarenergy.com
28.03.2022 11:34

Dansk Solenergi ApS to firma, która zajmuje się wprowadzaniem innowacji w zakresie fotowoltaiki. W ich ofercie pojawiły się niedawno fotowoltaiczne dachówki, które mogą przemawiać do fanów estetyki.

Zielona energia zyskuje coraz większą popularność na świecie. Do pozyskiwania prądu bezpośrednio na potrzeby poszczególnych obiektów częstym wyborem są instalacje fotowoltaiczne. Klasyczne panele nie zawsze są jednak pożądane. Nie są one najbardziej estetycznym rozwiązaniem. Alternatywę mogą stanowić dachówki fotowoltaiczne.

Jednym z przedsiębiorstw, które pracuje nad dachówkami solarnymi jest duńska firma Dansk Solenergi ApS. Producent ten niedawno wprowadził do swojej oferty nowe modele dachówek. Jeden z nich jest szary, drugi w kolorze terakoty. Oba prezentują się kapitalnie i "gubią się" na dachu, nie rzucając się w ogóle w oczy.

Jak czytamy w serwisie PV Magazine, wprowadzane na rynek dachówki otrzymały od producenta oznaczenia CFR G24BCM5 i CFR 6725R190. Pierwszy z modeli to dachówka ciemnoszara o wymiarach 1610 na 400 na 5,5 milimetra. Każda z dachówek waży 6,5 kilograma i cechuje się mocą 70 W. Jej wydajność to 18,15 proc.

Wariant w kolorze pomarańczowym różni się od poprzedniego tylko wydajnością. W jego przypadku wynosi ona 16,7 procent.

Duńczycy twierdzą, że ich produkty można wykorzystywać zarówno w przypadku budynków zabytkowych, jak i nowych realizacji. Wzory dachówek mogą być dostosowane do potrzeb klientów. Martin Rivadeneira z Dansk Solenergi ApS powiedział w rozmowie z PV Magazine, że przedsiębiorstwo jest w stanie produkować dachówki o łącznej mocy 40 MW.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)