Dash Express - internetowy GPS

Dash Express
Dash Express
Tomek Goździewicz

28.03.2008 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najbardziej wyczekiwane urządzenie do nawigacji - Dash Express, przedstawiany jako pierwszy internetowy system nawigacji GPS, jest od wczoraj dostępny w Amazon.com.

Najbardziej wyczekiwane urządzenie do nawigacji - Dash Express, przedstawiany jako pierwszy internetowy system nawigacji GPS, jest od wczoraj dostępny w Amazon.com.

Dash Express, wspomagany wbudowanymi modułami łączności Wi-Fi i GPRS, potrafi na bieżąco wymieniać dane z serwerami sieci Dash, uzyskując najbardziej aktualne informacje o sytuacji drogowej. Dane nie tylko ze statycznej bazy, ale uzyskane w czasie rzeczywistym od innych urządzeń Dash oraz z czujników drogowych i innych źródeł.

Dash udostępnia aktualne, lokalne informacje, m.in. dzięki wyszukiwarce Yahoo Live Search. Chcesz iść do kina? Wystarczy wpisać tytuł filmu, a Dash znajdzie najbliższe kino z tym repertuarem i wyznaczy do niego najkrótszą drogę. Po drodze możesz zabrać kumpli lub narzeczoną, wystarczy wskazać ich w dołączonej książce adresowej, a GPS uwzględni ich adres w planowaniu trasy. Niestety zadzwonić do nich musisz z komórki, Dash Express mimo posiadania modułu GSM nie ma możliwości wykonywania połączeń głosowych.

Urządzenie posiada duży 3,4" dotykowy ekran o rozdzielczości 480 x 272. Za działanie systemu GPS odpowiada chip SIRF Star III, akumulator Li-Ion wystarcza na 2 godziny ciągłej pracy z włączonymi modułami łączności Wi-Fi i GPRS.

Serwis Engadget przeprowadził już pierwsze testy Dasha, z których wynika, że jedyną jego poważną wadą jest cena. Dla nas ma on jeszcze jedną, ale za bardzo istotną wadę - zarówno samo urządzenie, jak i przede wszystkim serwis Dash Network dostępne są na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Źródło i fot.: Dash.net (za Mobility Site)[block position="inside"]4139[/block]

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)