Dbaj o oczy przed komputerem – konkurs Gadżetomanii i Hyabak

Dbaj o oczy przed komputerem – konkurs Gadżetomanii i Hyabak

oko
oko
Blomedia poleca
21.09.2010 20:00, aktualizacja: 11.03.2022 13:24

W kolejnym konkursie Gadżetomanii można wygrać zestaw przeznaczony specjalnie dla osób, które długo pracują przed komputerem. Aby go zdobyć, wystarczy udzielić odpowiedzi na dwa proste pytania.

W kolejnym konkursie Gadżetomanii można wygrać zestaw przeznaczony specjalnie dla osób, które długo pracują przed komputerem. Aby go zdobyć, wystarczy udzielić odpowiedzi na dwa proste pytania.

Zanim przejdziemy do konkursu, garść ciekawostek:

Czy wiesz, że godzina spędzona przed monitorem to 5000 ruchów gałek ocznych? Szacuje się, że przeciętny polski internauta spędza ponad 5 godzin na dobę przed monitorem. Dodatkowo 3/4 polskich internautów w wolnym czasie ogląda telewizję. To wysiłek dla naszych oczu większy, niż są w stanie znieść.

Ochronę dla oka zapewniają łzy, a dokładnie odruch mrugania. Tymczasem wpatrywanie się w monitor czy ekran powoduje obniżenie częstości mrugania: zamiast 20-25 razy na minutę mrugamy nawet tylko 1-2 razy. Oko nie jest zwilżone dostatecznie łzami i w efekcie powierzchnia gałki ocznej nadmiernie wysycha. Bardzo szybko zaczynamy odczuwać zmęczenie i podrażnienie oczu, które z czasem narasta.

I wtedy na pomoc przychodzi HYABAK - krople do oczu, które szybko przyniosą ulgę w przypadku zmęczenia oczu, nadmiernego łzawienia, uczucia podrażnienia lub pieczenia, swędzenia powiek, wrażenia piasku lub ciała obcego pod nimi. HYABAK jest szczególnie zalecany w przypadku noszenia soczewek kontaktowych i można go nabyć w aptekach bez recepty.

HYABAK jest sponsorem konkursu, który polega na udzieleniu odpowiedzi na dwa pytania poniżej:

  1. Co najbardziej cieszy Twoje oczy?
  1. Dlaczego krople HYABAK są bezpieczne?

Podpowiedzi możesz szukać na stronie internetowej hyabak.pl

Odpowiedzi należy umieścić w komentarzu do tego wpisu do 28 IX 2010.

Obraz

Redakcja Gadżetomanii wspólnie ze sponsorem - producentem kropli HYABAK - wybierze 10 osób, które zostaną nagrodzone zestawami HYABAK (kosmetyczka zawierające krople, okulary żelowe, film edukacyjny).

W zamieszczanych komentarzach wymagamy stosowanie tzw. netykiety http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta Komentarze niezgodne z zasadami będą usuwane.

Update: konkurs dobiegł końca - zobacz LISTĘ OSÓB NAGRODZONYCH!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)