DekaVita - najdziwniejszy gadżet roku. Zamienia PlayStation TV w… dużą PlayStation Vita

DekaVita - najdziwniejszy gadżet roku. Zamienia PlayStation TV w… dużą PlayStation Vita13.11.2014 12:26
DekaVita - najdziwniejszy gadżet roku. Zamienia PlayStation TV w… dużą PlayStation Vita
Adam Bednarek

Na pierwszy rzut oka DekaVita to nie tylko najdziwniejszy, ale też najmniej potrzebny gadżet roku. Warto jednak docenić twórców za niebanalny pomysł.

Jedni wkładają PlayStation 4 do laptopa, drudzy PlayStation TV do… powiększonej obudowy przypominającej PlayStation Vita.

DekaVita - przenośne PlayStation TV

PlayStation TV wkłada się do specjalnej obudowy - tym jest DekaVita
PlayStation TV wkłada się do specjalnej obudowy - tym jest DekaVita

Czym jest PlayStation TV? W olbrzymim skrócie to PlayStation Vita bez ekranu i przycisków. Małe pudełeczko podłącza się do telewizora, dzięki czemu można skorzystać z funkcji przenośnej konsolki. Da się grać na dużym ekranie w gry z Vity, a także używać Remote Play, czyli opcji pozwalającej streamować obraz z PlayStation 4 na drugi wyświetlacz. W tym przypadku jest to drugi ekran HD, do którego podłącza się PlayStation TV.

398251105085436366

Japończycy, jednak nie z Sony, wpadli na pomysł, by z PlayStation TV zrobić drugą, przede wszystkim większą PlayStation Vitę. DekaVita nie wygląda za dobrze, bardziej przypomina pada od Wii U albo jakąś chińską podróbkę niż przenośną konsolę Sony.

398251105085567438

Z drugiej strony mamy 7-calowy ekran, podczas gdy Vita ma tylko pięć cali. I to jest jakiś plus DekaVita. Zakładając, że chce się grać w gry z PlayStation 4, to większy ekran może się przydać.

Druga Vita to jednak nie jest, o czym świadczy nie tylko toporny wygląd, ale też brak dotykowego ekranu. Co z tego, że większa, skoro to okrojona PlayStation Vita?

398251105085764046

Problemem jest też cena, bo w przeliczeniu na dolary DekaVita kosztuje prawie 199$. A do tego trzeba doliczyć PlayStation TV, które sprzedawane jest osobno. Taniej zapłaci się za samą Vitę.

Można się śmiać, ale to naprawdę ciekawe, że ktoś wpadł na pomysł ,by z urządzenia, któremu celowo zabrano funkcje przenośnej konsoli zrobić… przenośną konsolę. Fantazja!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)