Disney eksperymentuje z robotami. Pojawią się w nowych filmach

Strona głównaDisney eksperymentuje z robotami. Pojawią się w nowych filmach
02.08.2020 13:57
Disney korzysta z najnowszych technologii.
Disney korzysta z najnowszych technologii.
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Skorupka
Michał Skorupka

Disney eksperymentuje z najnowszymi technologiami robotycznymi, które zostaną wykorzystane w niedalekiej przyszłości. Nowoczesna technika zostanie użyta m.in. w kolejnych częściach legendarnego Avatara.

Disney już jakiś czas temu zaprezentował światu niezwykłą robotyczną głowę. To właśnie ona przyczyniła się do powstania wyjątkowo realistycznej animatronicznej postaci przedstawiciela ludu Na'vi z Avatara. Spektakularna technika wzbogacona o wiele innowacyjnych elementów zostanie wykorzystana w najnowszych produkcjach wytwórni.

Kolejne części wielkiego hitu Jamesa Camerona mają pojawić się w przyszłym roku. Pierwsza z nich miała trafić na ekrany jesienią 2020 r., jednak plany wytwórni popsuła pandemia koronawirusa. Według aktualnych informacji, Avatar 2 zostanie zaprezentowany widzom pod koniec 2021 roku. Następne części pojawią się kolejno w 2023 r., 2025 r. oraz w 2027 roku.

Inżynierowie Disneya od jakiegoś czasu testują najnowocześniejsze techniki robotyczne w połączeniu z algorytmami sztucznej inteligencji, w celu tworzenia filmów DeepFake. Pracownicy wytwórni przyznają, że ich wyobraźnia nie zna granic. W związku z tym planują tak udoskonalić postaci fikcyjne, aby nie różniły się one niczym od prawdziwych aktorów.

Nie tak dawno firma Edge Innovations, specjalizująca się w tworzeniu rekwizytów filmowych zaprezentowała światu niezwykle realistycznego mechanicznego delfina, który również pojawi się w produkcjach Disneya w nadchodzących latach. Wynalazek zyskał uznanie m.in. organizacji PETA, która postanowiła przyznać jego twórcom nagrodę.

Udostępnij:
Komentarze (1)