DIY: łódź podwodna z rurek PCV

Uwielbiam czytać historie o domorosłych konstruktorach, którzy spędzają kawał swojego wolnego czasu na przygotowaniu czegoś zupełnie wyjątkowego. Jeśli i Wy fascynujecie się wykonanymi własnoręcznie gadżetami, to zapraszam Was po garść informacji na temat łodzi podwodnej wykonanej z rurek PCV!

DIY: łódź podwodna z rurek PCV
Artur Starzyk

25.02.2010 | aktual.: 11.03.2022 15:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uwielbiam czytać historie o domorosłych konstruktorach, którzy spędzają kawał swojego wolnego czasu na przygotowaniu czegoś zupełnie wyjątkowego. Jeśli i Wy fascynujecie się wykonanymi własnoręcznie gadżetami, to zapraszam Was po garść informacji na temat łodzi podwodnej wykonanej z rurek PCV!

Jason Rollette, wpadł na pomysł stworzenia łodzi podwodnej przy użyciu plastikowych rurek, jakich w każdym domu jest pełno. Przygotowanie w pełni działającej konstrukcji zajęło mu aż pięć lat. Wysiłek jednak się opłacił, gdyż zaprezentowany na zdjęciu gadżet potrafi się zanurzyć pod wodę.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/02/lodz_rurak_pcv_2.jpg)

Za poruszanie się w wodzie oraz zanurzanie z wynurzaniem odpowiada zestaw sześciu pomp wodnych. Dwie duże (1250 galonów na godzinę) oraz czterech małych (500 galonów na godzinę). Całość wzbogacona jest o kamerę za pomocą której można podziwiać podwodny świat. Jason opracował również niewybuchające torpedy.

Wygląda na to, że podobne urządzenie może zbudować każdy z Was w swoim domowym zaciszu. Konstruktor postanowił opublikować dokładny poradnik z instrukcjami jak wykonać opisany wyżej gadżet krok po kroku. Ktoś ma ochotę spróbować?

Źródło: Technabob

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.