DJ wydał 750 000 (kradzionych) dolarów na własną muzykę

To się nazywa oryginalny pomysł na zdobycie sławy. Brytyjski DJ kupował swoje utwory z Amazona i iTunes za pomocą kradzionych kart kredytowych. Łącznie wydał około 750 000 dolarów.

DJ wydał 750 000 (kradzionych) dolarów na własną muzykę
Marek Maruszczak

To się nazywa oryginalny pomysł na zdobycie sławy. Brytyjski DJ kupował swoje utwory z Amazona i iTunes za pomocą kradzionych kart kredytowych. Łącznie wydał około 750 000 dolarów.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/12/djdenver.jpg)

Denver White to dwudziestoczteroletni mieszkaniec Wolverhampton o pseudonimie artystycznym DJ Denver. Na swoim profilu w portalu MySpace określił gatunek tworzonej przez siebie muzyki jako Garage / Hip Hop / Rythm & Blues.

Swój garażowy hip-hop sprzedawał za pośrednictwem blisko dwudziestu stron internetowych, w tym Amazona oraz iTunes. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jego głównym klientem był on sam. Muzykę kupowała też grupa osób, z którymi współpracował.

Wspólne śledztwo Scotland Yardu i FBI doprowadziło na razie do oskarżenia ośmiu osób o spisek prowadzący do defraudacji. Wszyscy są podejrzani o kupowanie piosenek za pomocą skradzionych lub sklonowanych kart kredytowych.

Źródło: EngadgetSunday Mercury

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.