DJI RoboMaster S1 i Abilix Krypton. Roboty edukacyjne nauczą programowania

DJI RoboMaster S1 i Abilix Krypton. Roboty edukacyjne nauczą programowania
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Jan Domański

10.09.2019 00:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polski dystrybutor DJI i Abilix, firma Solectric GMBH Polska, chwali się nowościami, które były zaprezentowane na targach IFA. Wśród nich są chociażby roboty obu wspominanych brandów. Tak, DJI wszedł w rynek robotów edukacyjnych.

Konkretniej chodzi o DJI RoboMaster S1. To rozbudowany towarzysz zabawy i nauki. Dzięki niemu można zgłębić tajniki programowania, matematyki czy fizyki, poprzez korzystanie z gier i inteligentnych trybów.

DJI z robotem edukacyjnym

Robot ma aż 46 konfigurowalnych podzespołów jak np. po kilka silników, czujników podczerwieni i dotyku/uderzenia, żyroskopy, światła LED, mikrofon, głośnik oraz kamerę. To nie wszystko, bo porty PWM umożliwiają dołączenie opcjonalnych akcesoriów. Wszystko to możemy programować, więc mieć kontrolę nad tym, jak będzie kształtowało się zachowanie robota, jakie wykonywał będzie zadania.

DJI - Meet the RoboMaster S1

Jak powiedział Marek Krygier, który jest CEO w Solectric GMBH Polska - "Firma DJI, znana dotychczas przede wszystkim z produkcji dronów, pojawia się na rynku robotów edukacyjnych i od razu bardzo wysoko zawiesza poprzeczkę, tworząc rewelacyjnego robota, który ma wartość edukacyjną, ale i jest skierowany do fanów gamingu."

DJI RoboMaster S1 opiera się na językach programowania Python i Scratch. Zabawa z nim uczy w takim razie praktycznych umiejętności. Jego układ przetwarzania informacji jest w stanie rozpoznawać różne obiekty i ludzi. Chociażby linia wyznaczona na podłożu może stać się torem jego poruszania.

Obraz
© Materiały prasowe

Programowalne klocki Abilix Krypton

Innymi robotami (w tym wypadku już w liczbie mnogiej, to cała seria) są zabawki edukacyjne, a w zasadzie programowalne klocki, z linii Abilix Krypton. Zabawki są odpowiednie nawet dla młodszych dzieci z racji różnych mechanizmów programowania. Abilix Drag&Drop to prosty interfejs oparty o kafelki. Później może przyjść czas na Abilix Scratch i Abilix Flow-Chart, które są idealne dla dzieci w wieku szkolnym. Zaawansowana młodzież może nawet sprawdzić działanie języka C.

Obraz
© Materiały prasowe

Producent przygotował pięć wariantów klockowych robotów: Krypton 0, 2, 4, 6, i 8. Im wyższy numerek, tym droższy wydatek (sugerowane ceny zaczynają się od 499 złotych, a kończą na 2999 złotych), ale i większe możliwości. Z mniej zaawansowanych zestawów można stworzyć 17 projektów, a z tych wyżej numerowanych nawet około 50 konstrukcji (Krypton 8 to aż 1122 elementy).

Naturalnie klocki (co ciekawe, można je łączyć z sześciu stron, co zdaje się być bardziej zaawansowane niż przy zestawach LEGO) to nie jedyne elementy. W pudełkach znajdziemy też różnego rodzaju czujniki i silniczki. Część propozycji z linii Krypton ma nawet ekrany dotykowe.

Obraz
© Materiały prasowe
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)