Dmuchawy do liści na jesienne porządki

Dmuchawy do liści na jesienne porządki

Dmuchawa do liści to fantastyczne urządzenie, które ułatwia pracę w ogrodzie
Dmuchawa do liści to fantastyczne urządzenie, które ułatwia pracę w ogrodzie
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/tommaso79
Tomasz Karkuć
05.10.2017 07:31, aktualizacja: 09.03.2022 10:53

Jesień to czas spadających liści, których nagle robi się tak dużo, że trudno zgarnąć wszystko grabiami. Dlatego lepiej zaopatrzyć się w dmuchawę do liści, która może też działać jak odkurzacz. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach i jakie modele są warte uwagi?

Rodzaje dmuchaw do liści

Zanim kupicie dmuchawę do liści, określcie swoje preferencje. W sklepach znajdziecie następujące rodzaje tych sprzętów:

  • spalinowe dmuchawy do liści;
  • elektryczne dmuchawy do liści.

Dmuchawy do liści z silnikiem spalinowym są najskuteczniejsze, dlatego polecamy je osobom, które mają do sprzątnięcia dużą działkę. Dzięki dmuchawie spalinowej z mocnym silnikiem szybko pozbędziecie się liści, jednak musicie liczyć się z koniecznością dźwigania dużego sprzętu. Poza tym spalinowe dmuchawy do liści z reguły działają najgłośniej, więc warto do nich kupić nauszniki przeciwhałasowe.

Spośród wszystkich spalinowych dmuchaw do liści najbardziej polecamy ten model:

Natomiast elektryczne dmuchawy do liści działają znacznie ciszej, ale są przy tym mniej wydajne. Poza tym dzielą się na dwa rodzaje, czyli:

  • sieciowe dmuchawy do liści;
  • akumulatorowe dmuchawy do liści.

Dmuchawy do liści zasilane sieciowo sprawdzą się tylko na niewielkiej przestrzeni. Jeśli jesteście zdecydowani na zakup tego rodzaju dmuchawy elektrycznej do usuwania liści, sprawdźcie, jak długi jest jej kabel – chyba że i tak zamierzacie korzystać z przedłużacza. Dmuchawy podłączane do sieci są najlżejsze ze wszystkich urządzeń tego typu (bo nie mają akumulatora czy zbiornika paliwa), co jest ich głównym atutem.

Z elektrycznych dmuchaw do liści lepiej jednak wybrać te z wbudowanym akumulatorem. Takie urządzenia okażą się bardziej mobilne, ale będą wyraźnym udogodnieniem tylko pod warunkiem, że ich akumulator będzie wytrzymały. Czas pracy akumulatora powinien wystarczać na uprzątnięcie dmuchawą wszystkich liści z działki.

Chcecie kupić akumulatorową dmuchawę do liści? Sprawdźcie ten sprzęt:

Dmuchawy do liści – na co zwrócić uwagę?

Dmuchawa do liści powinna być oczywiście jak najlżejsza, a przy tym poręczna. Czasem podstawowy uchwyt dmuchawy do liści nie wystarcza, dlatego zwracajcie uwagę na to, czy sprzęt nie ma dodatkowych pasów do przenoszenia, które znacznie ułatwią wam pracę.

Ta dmuchawa do liści jest bardzo wygodna w użyciu:

Z kolei skuteczność danej dmuchawy do liści poznacie nie tylko po rodzaju jej silnika, ale też po prędkości wydmuchu. Prędkość wydmuchu jest podawana w kilometrach na godzinę i to w dużej mierze od niej zależy, czy wasze urządzenie szybko upora się z dużą kupą liści. Pamiętajcie, że liście po deszczu stają się cięższe i trudniejsze do usunięcia, dlatego prędkość wydmuchu to naprawdę ważny parametr.

W internecie znaleźliśmy naprawdę wydajną dmuchawę do liści:

Odkurzacze do liści

Ponieważ niektóre dmuchawy do liści to urządzenia wielofunkcyjne, możecie spotkać się również z określeniem "odkurzacze do liści". Takimi przyrządami możecie zdmuchnąć liście z chodnika lub od razu zebrać je do worka i zanieść do kompostownika, co jest o wiele bardziej praktyczne. W związku z tym największe znaczenie w odkurzaczach do liści będzie mieć pojemność worka – małe worki trzeba częściej opróżniać, ale duże, nawet napełnione tylko częściowo, mogą mocno zwiększać ciężar całego urządzenia.

Szukacie dmuchawy do liści z funkcją odkurzacza? Ta jest świetna:

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)