Promienniki podczerwieni i grzejniki tarasowe na chłodne dni

Z przebywania w ogrodzie i na tarasie nie musicie rezygnować nawet gdy na zewnątrz jest chłodniej. Taką możliwość dają efektowne promienniki podczerwieni i zawsze solidne grzejniki tarasowe, z których warto wybrać najlepszy model. Najlepszy, czyli jaki? Przekonajcie się.

Grzejniki tarasowe umilą wam niejeden chłodny wieczór na świeżym powietrzu
Grzejniki tarasowe umilą wam niejeden chłodny wieczór na świeżym powietrzu
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/stamkar
Tomasz Karkuć

Promienniki podczerwieni

Jak działa promiennik podczerwieni? Działanie promiennika opiera się na wykorzystaniu podczerwonych fal krótkich. Dzięki temu rozwiązaniu ciepło wytwarzane przez nagrzewnicę, która jest najważniejszym elementem w każdym promienniku podczerwieni, przywodzi na myśl promienie słoneczne. Plusem promienników podczerwieni jest to, że nie potrzebują one czasu, żeby się nagrzać, tylko dostarczają ciepło otoczeniu już od momentu uruchomienia.

Chcielibyście mieć takie urządzenie? Ten model was zachwyci:

Przy wyborze promiennika podczerwieni zastanówcie się, jakie będzie jego przeznaczenie. Najpopularniejsze są promienniki podczerwieni na taras, choć te urządzenia mogą być stosowane również na otwartej przestrzeni. Do ogrodu najlepiej będą nadawać się stojące promienniki podczerwieni, które ustawicie zawsze blisko siebie.

Mamy dla was świetny promiennik podczerwieni na stojaku:

Co ciekawe w ogrodzie sprawdzą się też niektóre wiszące promienniki podczerwieni – pod warunkiem, że będą wyposażone w uchwyt umożliwiający zaczepienie ich np. o gałąź drzewa. Tak naprawdę w ogrodzie nie wykorzystacie tylko jednego rodzaju promienników podczerwieni – ściennych, które jednak świetnie nadają się na taras. Ścienne promienniki na podczerwień okażą się poza tym najbezpieczniejsze dla małych dzieci, które się o nie nie poparzą, jeśli nie będą mogły ich sięgnąć.

Ten promiennik podczerwieni będzie znakomicie wyglądać na waszym tarasie:

Kupując tarasowy promiennik podczerwieni zwracajcie uwagę na takie parametry, jak moc (im wyższa, tym więcej ciepła dostarczy wam ogrzewacz) i waga (w przypadku przenośnych urządzeń). Poza tym najdłużej będą wam służyć produkty ze stalową obudową, ale promienniki podczerwieni wykonane z aluminium też gwarantują wiele lat użytkowania.

Grzejniki tarasowe

Jeśli nie przekonują was promienniki podczerwieni, rozwiązaniem może być zakup grzejnika tarasowego. Grzejniki na taras dzielą się na gazowe i elektryczne – te pierwsze wymagają regularnej wymiany butli z gazem, a te drugie podłączenia do prądu.

Wszystko zależy od waszych preferencji, jednak gazowe grzejniki tarasowe są bardziej mobilne, więc mogą stanąć również w ogrodzie. Co ciekawe producenci czasem nazywają je parasolami grzewczymi – nie tylko ze względu na kształt niektórych modeli, ale też kąt promieniowania, który może wynosić nawet 360 stopni. Innymi słowy takie grzejniki tarasowe emitują ciepło w każdą stronę.

W jednym ze sklepów znaleźliśmy fantastyczny grzejnik na gaz:

Również elektryczne grzejniki tarasowe mają swoje zalety. Przede wszystkim są to bezpieczne ogrzewacze, które mogą być wyposażone w czujnik ruchu z automatycznym wyłącznikiem, co jest świetnym rozwiązaniem, jeśli zdarza się wam czasem zostawiać uruchomione urządzenia. Poza tym wiele grzejników elektrycznych na taras ma zabezpieczenie przed wywróceniem, które odcina dopływ prądu w sytuacji, gdy gorące urządzenie znajdzie się w niewłaściwej pozycji.

Sprawdźcie ten bezpieczny grzejnik na taras:

Oczywiście, podobnie jak w przypadku promienników podczerwieni, ważna jest moc, jaką charakteryzuje się dany grzejnik tarasowy na prąd, bo to od niej zależy, czy w chłodne dni będzie wam ciepło. Oprócz sporej mocy zwracajcie też uwagę na to, czy w grzejniku na taras jest możliwość jej regulacji – niestety nie jest to normą.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.