Dobra gofrownica – czyli jaka? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Dobra gofrownica – czyli jaka? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Dobra gofrownica – czyli jaka?
Dobra gofrownica – czyli jaka?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak
04.07.2019 09:49

Jaka będzie dobra gofrownica, która pomoże przygotować pyszne i chrupiące gofry? Na rynku możemy kupić sprzęty, których ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Skąd takie różnice i na co zwrócić uwagę kupując gofrownię?

Kupienie dobrej gofrownicy może być trudniejsze niż się wydaje. Na rynku znajdziemy sporo tanich modeli, ale nie każdy z nich jest warty kupienia. Różnicę robi moc urządzenia, jakość wykonania obudowy czy rodzaj powłoki na płytach. Na nasz wybór mogą wpłynąć także dodatkowe funkcje, jakie oferują niektóre urządzenia. Do najpopularniejszych producentów należą Dezal, MPM, Tefal i Raven.

Gofrownica – najważniejsze parametry

Wybierając gofrownicę należy zwrócić uwagę przede wszystkich na kilka podstawowych cech urządzenia:

  • Moc – wpłynie nie tylko na szybkość przygotowywania gofrów, ale również na ich chrupkość. Modele oferujące powyżej 800 W pozwolą na przygotowanie bardziej chrupiących gofrów, dzięki temu, że osiągają szybciej wyższą temperaturę grzania;
  • Gofrownice z powłoką ceramiczną lub teflonową – te pierwsze szybciej się nagrzewają i są odporne na zarysowania, jednak gafrownice z powłoką teflonową są łatwiejsze w czyszczeniu i tańsze;
  • Rodzaj obudowy – na rynku dostępne są modele z obudową aluminiową, z tworzywa sztucznego, ze stali szlachetnej lub metalowe. Gofrownice z tworzywa sztucznego są tańsze i lżejsze, ale najmniej wytrzymałe; jeśli możemy pozwolić sobie na większy wydatek – polecamy gofrownicę z obudową z metalu. Niezależnie jednak od materiału, bardzo ważne, by obudowa była termoizolowana;
  • Dodatkowe funkcje – dodatkowe płytki znacznie potrafią zwiększyć funkcjonalność urządzenia. Popularne są opiekacz z gofrownicą w jednym, ale na rynku znajdziemy też modele ze spacjlanymi płytkami do ciasteczek czy pączków oraz z funkcją grilla.

Przy wyborze gofrownicy warto też zwrócić uwagę na łatwość jej czyszczenia. Czy wymienne płytki można myć w zmywarce? Niezależnie jednak od modelu gofrownicy, jaką wybierzemy należy pamiętać, że podczas mycia nie należy szorować płytek. Dotyczy to każdego ich rodzaju, ale zwłaszcza teflonowych, ponieważ po zdarciu teflonu nie będą się nadawały do użytku – mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Zobacz także: Czekoladowe gofry z truskawkami

Gofrownice i kształty gofrów

Kształt gofrów nie wpływa w żaden sposób na ich smak, ale pozwala przygotować ulubiony deser „z przymrużeniem oka”. Gofrownica, z której wychodzą serduszka, owalne kształty i inne kształty to duża radość przede wszystkim dla młodszych, ale również dorośli mogą uśmiechnąć się, kiedy zobaczą gofra w nietypowym kształcie.

Gofry w okrągłych kształtach z dodatkami
Gofry w okrągłych kształtach z dodatkami© Pexels

Gofrownice – opinie i cena

Gofrownice cieszą się mieszanymi opiniami kupujących. Niestety bardzo trudno jest znaleźć model przeznaczony do użytku domowego, z którego będą wychodzić gofry "jak z kawiarni". Zdecydowanie najtańsze modele zwykle nie są warte polecenia, jednak zdarzają się również wyjątki, np. gofrownica z Lidla Silvercrest cieszy się dobrymi opiniami, jako przykład niezłego stosunku ceny do jakości. Jednak jeśli zależy nam na naprawdę dobrym urządzeniu, musimy mieć na uwadze wydatek nawet do 200-300 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)