Dodatki do Firefoxa, które ułatwią Ci korzystanie z kart [TOP 10]

Karty (Fot. Flickr/Melissa Gray/Lic. CC by-nd)
Karty (Fot. Flickr/Melissa Gray/Lic. CC by-nd)
Przemysław Muszyński

10.10.2010 12:26, aktual.: 15.01.2022 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Karty to jeden z tych elementów, które urzekły pierwszych użytkowników przeglądarki Mozilli. Dziś są już standardem. Co więcej, liczne dodatki do Firefoxa ułatwiają korzystanie z nich.

Karty to jeden z tych elementów, które urzekły pierwszych użytkowników przeglądarki Mozilli. Dziś są już standardem. Co więcej, liczne dodatki do Firefoxa ułatwiają korzystanie z nich.

Dodatek co jakiś czas losowo zmienia wyświetlane karty zastępując przy tym użytkownika. Jego działanie bywa irytujące, jednak, jeśli ktoś nie musi skupiać się na treści stron, to rozszerzenie może mu się przydać. Czasem da się zobaczyć go w akcji na wyświetlaczach prezentujących treści w miejscach publicznych.

Dodatek do Firefoxa, który pozwala zamknąć każdą kartę dwukrotnym kliknięciem prawym przyciskiem myszy. Na pierwszy rzut oka jest to równie nieprzydatne, jak przycisk dwukrotnego kliknięcia w niektórych myszkach. Jednak po przyzwyczajeniu się pozwala zaoszczędzić wiele czasu.

W momencie, w którym użytkownik klika link prowadzący do jakiejś strony i otwiera go w nowej karcie, Firefox zaczyna ją wczytywać. Może to spowolnić program. W większości wypadków nie jest to problemem - chyba, że korzysta się z wolnego łącza (np. z usług dostawców mobilnych poza dużymi miastami).

Ten dodatek sprawia, że program nie wczytuje strony, tylko czeka do momentu, aż użytkownik aktywuje kartę. Dopiero wtedy podejmuje akcję. Działa też w momencie uruchamiania przeglądarki. Dzięki temu po np. zawieszeniu się aplikacji strony wczytują się szybciej.

Dodatek do Firefoxa, który liczy otwarte karty. Uwzględnia nawet inne okna przeglądarki. Dzięki temu użytkownik wie, kiedy jest ich za dużo i może łatwiej kontrolować ich liczbę. Rozszerzenie informuje też, kiedy liczba przekroczy setkę ;).

Rozszerzenie dodaje do menu kontekstowego kart opcję pozwalającą otworzyć przeglądaną właśnie stronę w nowej karcie. Przyzwyczajonemu użytkownikowi pozwala skrócić to czas potrzebny na powielanie otwartych stron WWW.

Genialny w swej prostocie dodatek, który umożliwia dodanie do domyślnego paska kart kolejnych wersów. Umieszczone tam witryny nie są aktywne i nie zajmują miejsca w pamięci. Można je przywrócić w dowolnym momencie.

Narzędzie pozwala na dzielenie kart i wyświetlanie ich wszystkich na jednym ekranie oraz np. czytanie dwóch (albo więcej) stron naraz. Prawdę mówiąc ten dodatek do Firefoxa jest trochę kontrowersyjny. Szybko zmienia ekran w składowisko śmieci.

Z drugiej strony znacząco zwiększa czytelność podczas niektórych zadań np. pracy w Google Docs, pisaniu bloga czy e-maila. Pozwala umieścić obok siebie tekst źródłowy i program w którym użytkownik go opracowuje.

Close All TabsDodaje do przeglądarki przycisk pozwalający** zamknąć wszystkie karty za jednym zamachem**, ale pozostawiający przeglądarkę uruchomioną. Ułatwia to przejście do nowych zadań bez czekania, aż Firefox raczy wystartować ;).Tab UtilitiesDość dziwaczne narzędzie, które jednak może być przydatne. Pozwala otwierać okna z funkcjami Firefoksa (wyszukiwanie, zakładki, historia, opcje...) jako nowe karty. Część użytkowników uważa, że tak jest czytelniej.Tab on Top

Źródło: FirefoxFacts

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)