Dotacje na pompy ciepła. Moje Ciepło już prawie pewne

Dotacje na pompy ciepła. Moje Ciepło już prawie pewne
28.10.2021 07:13
Pompa ciepła
Pompa ciepła
Źródło zdjęć: © Getty Images

Dotacje na pompy ciepła w ramach programu Moje Ciepło są już niemal pewne. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że przeznaczy na to środki z II transzy Funduszu Modernizacyjnego.

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP Naturalnie.

Moje Ciepło już niemal pewne. Dotacje na pompy ciepła dla osób budujących dom powinny ruszyć w przyszłym roku. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że Europejski Bank Inwestycyjny pozytywnie ocenił plany dotyczące wydania pieniędzy z Funduszu Modernizacyjnego.

Z budżetu wynoszącego 26 miliardów złotych, ponad 8 miliardów zostanie przeznaczonych na sześć programów opracowanych przez NFOŚiGW. Większość z nich jest skierowana do przedsiębiorstw i dotyczą one między innymi tworzenia magazynów energii przez OSD, cyfryzacji sieci ciepłowniczych, ale jest wśród nich też Moje Ciepło, które skierowane jest do osób fizycznych.

II transza środków Funduszu Modernizacyjnego
Źródło zdjęć: © NFOŚiGW
II transza środków Funduszu Modernizacyjnego

W obecnym kształcie program Moje Ciepło pozwoli osobom budującym dom na pozyskanie do 30 procent kosztów zabudowania pompy ciepła. W przypadku powietrznej pompy ciepła będzie to 7 tysięcy złotych, w przypadku pompy gruntowej, uzyskać będzie można do 21 tysięcy złotych.

Wcześniej informowano, że program Moje Ciepło może ruszyć w pierwszej połowie 2022 roku. Pojawiły się też pierwsze informacje na temat tego, kto będzie mógł skorzystać z programu Moje Ciepło. Z uzyskanych informacji wynika, że będzie to dość wąska grupa osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)